Do treehousu, jak učitel dřevěnému domku v korunách stromů právem říká, lze vystoupat po žebřinách, vyšplhat se po provaze nebo po tyči, zpět na zem sjet po skluzavce nebo v závěsu na ocelovém lanu.

Základové soustromí

Ke stavbě využil sedm z řady vysokých olší a dalších stromů na své zahradě. Čtyři olše nesou základní nosné trámy, které jsou zčásti zapuštěny do kmene. Dům stavěl od dubna do září a následující jaro se koruny opět zazelenaly. Dnes stavbu zčásti zakrývají. Tři další kmeny olší uvnitř půdorysu domu seřízl tak, aby trámovou konstrukci podepřely, zpevnily a jistily proti výkyvům při silném větru.

Stavba má tři podlaží

První tvoří vstupní plošina, kam vedou žebřiny a kde začíná skluzavka.

Interiérovou část tvoří obývací místnost s poklopem v podlaze, přístupným po žebříku, a bočními dveřmi. K nim vede šplhací či spíše skluzná tyč a ocelové lano ukotvené zhruba dvacet metrů od domu.

Třetí podlaží pod pultovou střechou krytou lepenkou a vlnitým plechem je nízké; tady se leží na matracích, lze tam i přespat, prostor je vybaven větracími okénky.

Miroslav Považaj použil pro konstrukci a vybavení stromového domku staré i nové trámy, prkna, dveřní křídla, plastová okna, polykarbonátovou tabuli, palubky a kovový spojovací materiál.

K bezpečnostním prvkům patří síť a zábradlí kolem otevřené vstupní plošiny.

Foto Miroslav Považaj a autor