Existují dva základní způsoby – ve vodě a v substrátu. Vodní způsob je možná atraktivnější, protože máme celý vývoj rostlinky pěkně před očima. Ale vysvětlíme si oba postupy.

U pěstování do vody budeme potřebovat plod avokáda, sklenici s vodou, květináč, substrát pro zasazení, špejle a šídlo (což je vlastně masivní jehla s rukojetí, může posloužit i jiný adekvátní nástroj), ostrý nůž.

Nejprve rozkrojíme avokádo podélně na půl a poté ještě jednou na půl, aby se dala pecka lehce vyjmout. Poté ji očistíme od všech zbytků dužiny, to je velmi důležité, protože dužina by mohla hnít a zabránit v klíčení. Kolem obvodu pecky uděláme šídlem či jiným podobným nástrojem rovnoměrně tři otvory, do kterých vsuneme špejle.

Naplníme sklenici vodou a pecku vložíme do sklenice tak, aby se špejle opíraly o její okraj. Špičatý konec pecky musí směřovat nahoru a širší plochý konec musí být ponořený do vody, ale jen lehce. Vodu (raději odstátou, ne rovnou z vodovodu) neustále doplňujeme, aby pecka nezůstala na suchu. Sklenici postavíme na světlé a teplé místo. Po pár týdnech začnou z ponořeného konce vyrážet kořínky a ze špičky začne růst stonek rostlinky.

V tu chvíli je čas na přesazení. Do květináče o průměru cca 10 cm nasypeme substrát a zasadíme opatrně pecku i s kořenovým systémem (a samozřejmě bez špejlí) tak, aby dvě třetiny pecky zůstaly nad zemí. Potom stačí rostlinu přesazovat vždy, když si to její růst vyžádá, nesmíme při tom samozřejmě porušit kořenový systém. Aby byla košatější a kvetla, je potřeba ji pravidelně zaštipovat. V létě zaléváme častěji (zhruba dvakrát týdně), v zimě zálivku omezíme.

Při druhém způsobu pěstování můžeme vodu ve sklenici přeskočit a čerstvou pecku vysadit rovnou do substrátu s příměsí rašeliny. Pecka musí opět směřovat špičatým koncem nahoru a být cca z poloviny nad zemí. Je nutné udržovat substrát stále vlhký, nesmí vyschnout. Na květináči můžeme vytvořit miniaturní improvizovaný skleník pomocí mikrotenového sáčku, který přetáhneme přes květináč a zajistíme gumičkou nebo provázkem, což by mělo klíčení urychlit.

V domácích podmínkách může avokádovník dosáhnout výšky až 2 metrů. Ve vegetačním období je dobré ho přihnojovat, spíše tekutými hnojivy. Svědčí mu i letnění, ale ne hned na prudkém slunci, musíme ho na slunce postupně zvykat. V zimě musí být na světlém místě o teplotě 10–15 °C, nelze ho pěstovat celoročně venku. Bohužel nemůžeme očekávat, že se dočkáme plodů. Nejenže by rostlina musela být více než šest let stará, ale za těchto podmínek pěstování obecně jsou plody zcela raritní. I tak nám může rostlina a zahradničení přinést spoustu radosti.