Reveň čili rebarbora je velmi mohutná rostlina s obřími listy, které raší velmi rychle. Proto také rychle a intenzivně spotřebovává živiny. Pokud ji časně zjara důkladně přihnojíte, získáte dlouhé a křehké řapíky.

Kolem starší mohutné rostliny proto můžete do půdy zapravit až 60 kg kompostu, 30 kg vyzrálého hnoje (lze nahradit granulovaným sušeným hnojem), nebo jí dopřát zákvas ze slepičinců či výluh z kopřiv. Následná zálivka živiny rychle dopraví ke kořenům. Poté půdu kolem rostliny zamulčujte (listím, slámou, senem, trávou). Organická hnojiva nejen že rebarboře nejvíc chutnají, ale také pečují o dlouhodobé zdraví a úrodnost půdy, na rozdíl od hnojiv minerálních.

Rychlení rebarbory

  • Rašící výhony přikryjte vrstvou suchého mulče - listí nebo slámy - a přiklopte velkou nádobou.
  • Za tři až čtyři týdny můžete sklízet jemné a křehké řapíky.

Rychlením se však rostlina oslabuje, proto by se nemělo provádět každoročně na všech rostlinách.

Jarní výsadba

V březnu a počátkem dubna je vhodná doba k výsadbě rebarbory. Sazeničkám připravte 30 cm hluboké jámy, do nichž pod kořeny nasypete zeminu smíchanou s vyzrálým kompostem. Sázejte je tak, aby pupeny nebyly hlouběji, než 5 cm pod povrchem půdy. Stejně se postupuje u oddělků, kterými se rebarbora na jaře snadno množí - můžete je získat od dalších pěstitelů. Rebarboru je jednou za tři roky takovýmto dělením trsů vhodné zmlazovat – v předjaří či na jaře se vyryje a rozdělí na více částí, z nichž každá musí mít alespoň jeden pupen a silný kořen.