Kachny obecně jsou velmi otužilé, ale indičtí běžci o něco méně, záleží i na genetických dispozicích konkrétních jedinců. Většina kachen však běhá i po sněhu bez následků. Namrznutí běháků hrozí především při kombinaci mrazu a vlhka, ve kterém by dlouho seděly. Vykoupání nevadí, naopak je nutné i v zimě – pokud zamrzne jezírko, je nutné kachnám poskytnout vaničku na pití i koupání a vodu v ní chránit proti zamrznutí (například topnou podložkou pod napáječky).

Za mrazivých dní obvykle samy od sebe koupel omezí na nezbytné minimum. Po koupeli by měly mít možnost uvelebit se na suché podestýlce – seně nebo slámě. Teplá podestýlka nesmí chybět v krytém, nejlépe izolovaném příbytku. Pokud chováme běžce, před zimou se vyplatí zakoupit celý balík slámy a uskladnit ho pod střechu. V kachníku je užitečná i v létě, kachny by neměly ležet na tvrdém podkladu. V zimě jim však musíme nastýlat ještě více a podestýlku udržovat dokonale suchou, tedy měnit ji každý den.

Kachník a voliéra

Při velmi silných mrazech může být jistější citlivější kachny z kachníku ven nepouštět. Ale v takovém případě musí být kachník opravdu prostorný, opatřený okem z polykarbonátu nebo svícením a vaničkou s vodou, kterou budou však kachny cákat všude kolem.

Menší kachník, který je součástí voliéry (sloužící jako noční ochrana proti predátorům) a vchod má tedy běžně otevřený, je za velmi mrazivých nocí vhodné utěsnit, aby na spící kachny netáhlo. Otevřít však musíme hned po svítání. Přes den bývá mráz menší a kachny obvykle mohou pobíhat venku, odpočívat v otevřeném kachníku nebo na venkovní slaměné peřince. Pokud suchou slámou poklademe zem ve zastřešené voliéře, nebo v jiný krytém venkovním prostoru poblíž kachníku, nezapadá podestýlka sněhem a nemusíme ji tak často vyměňovat.

Vydatný jídelníček

Po celý den by měly mít kachny k dispozici kvalitní krmení, nejlépe granule pro kachny, které můžeme navlhčit kefírem. Jejich husté peří sice izoluje výtečně, ale stejně v chladu a mrazu vydávají mnoho energie a musí j doplnit.