Autor

Petra Pražská

Kosti pro psa: Některé ho mohou i zabít

Kosti pro psa: Některé ho mohou i zabít. Víte, které to jsou?

Kost máme již od dětství zafixovanou jako psí potravu, vždyť pejsek s nezbytnou kostí je součástí mnoha dětských knížek a filmů. Celé generace psů vyrostly na tom, že jim majitelé hodili kost ze svého jídla. My jsme ale nyní v krmení našich miláčků přešli především na granule a masové konzervy, a máme naopak pocit, že bychom podáním kostí mohli psovi vážně ublížit. Jak to tedy doopravdy s psy a kostmi je?
Jak uspat starého psa

Kdy a jak uspat starého psa. Podle těchto příznaků poznáte, kdy to přijde

Psí kamarádi jsou dnes nedílnou součástí mnoha domácností. Na rozdíl od minulosti, kdy byl pes využíván jako pracovní síla, je nyní stále častěji mazlíčkem, jehož jedinou úlohou je dělat majitelům společnost. Takoví psi jsou chápáni jako právoplatní členové rodiny, a tomu odpovídá i síla vztahu, který k nim páníčci mají. Ovšem psí život je mnohem kratší než průměrná doba dožití člověka, proto musí každý majitel počítat s tím, že jednou přijde nevyhnutelná chvíle rozloučení. Kdy je vhodné zkrátit psí utrpení a dopřát našemu milovanému parťákovi klidný odchod na věčnost?
Jak vylepšit úrodu rajčat?

Jak vylepšit úrodu rajčat? 4 tipy profesionálů, které vám výrazně pomohou

Rajčata patří mezi oblíbenou zeleninu nejen na talíři, ale také mezi pěstiteli. Spousta z nás, když přemýšlíme o vlastní zelenině, se rozhodne právě pro rajčata. A není divu. Chuťově vynikající plody s nezaměnitelným aroma jsou nepostradatelnou součástí nejen letní kuchyně. A přestože se rajčata dají koupit v každém supermarketu, není nad domácí produkci. Nejenže nás zásobí chuťově často mnohem lepší úrodou, ale zároveň nám dá radost z vlastních výpěstků.