Autor

Petra Pražská

„Karelák“ rozhodně není bytový pes, v bytě by opravdu trpěl, zahrada je pro něj jediná možnost

Psí plemena, která trpí ve městě

Při pořízení psa je nutné předem dobře promyslet, zda se nový přírůstek hodí do prostředí, kam ho chce jeho pán přivést. Stejně jako by asi nikoho nenapadlo pořizovat si čínského chocholatého psa na hlídání lesní samoty, některá hlavně velká plemena s hustým kožichem se opravdu necítí dobře v panelákové garsonce. Mezi tyto milovníky prostoru a volnosti patří i následující pětice, která zahrnuje známá i méně známá plemena. Spojuje je ale jedno – pokud máte městský byt, poohlédněte se radši v zájmu svém i zvířete po jiném psím parťákovi.
Myčka nádobí je skvělým pomocníkem. Pokud ovšem myje

Proč vám špatně myje myčka nádobí? Příčina bývá jednoduchá a zjistíte ji sami

Myčka nádobí je už v naprosté většině domácností nepostradatelným pomocníkem. Její služby využíváme denně a nemůžeme si ji vynachválit. Přesto se může stát, že po umytí nebude nádobí vypadat tak, jak bychom si přáli. Není ale potřeba hned volat odborníky. Zkuste projít naše tipy, a s největší pravděpodobností se vám podaří neuspokojivé výsledky mytí vyřešit. Jaké jsou tedy nejčastější důvody toho, že z myčky vytahujeme špatně umyté nádobí?
Tipy na rychlejší než ruční loupání česneku každý ocení

Tři triky, jak rychle oloupat česnek: V mikrovlnce, nožem, pomocí dvou nádob

Česnek je oblíbenou součástí naší kuchyně, a to nejen pro svoji nezaměnitelnou a výraznou chuť, ale také nepopiratelné zdravotní benefity. Práce s ním ale nepatří zrovna mezi nejoblíbenější, nejen kvůli charakteristickému odéru, ale také jeho struktuře s množstvím stroužků obalených v tenkých, suchých slupkách. Proto vám přinášíme tři triky, jak se k vytouženým aromatickým „perlám“ dostat co nejsnáze.