Autor

Šárka Kabátová

Komule Davidova neboli motýlí keř.

Proč byste si měli pořídit na zahradu motýlí keř a na kolik vás vyjde peněz?

Motýli! Lidé je odjakživa považují za krásné, obdivuhodné a poetické tvory. Na světě bývaly i kultury, pro které motýl nebyl jenom pozemskou existencí. Už staří Řekové používali termín "psyché" nejen jako výraz pro duši, ale také pro motýla. Jejich okázalý půvab a třepotavý let pestrobarevných křídel jen tak nic nenahradí! Kdysi jich poletovalo ve volné přírodě nespočet a jejich výskyt byl běžný i na zahradách, dnes je člověk mnohokrát rád, když nějakého krasavce zahlídne, protože některé jejich druhy jsou dokonce ohrožené.
V současné době je v na českém území něco kolem 200 možných druhů plevelů.

Poznáte jednotlivé druhy plevele? Otestujte se, jak jste dobří

Patříte mezi ty nadšence, kteří denně pečují o zahradu, a rádi byste ji měli dokonalou? Určitě víte, že je to o trpělivosti, pravidelnosti a lásce. A tak vás určitě nevyvede z míry ani stále rostoucí plevel, který si vlastně na vámi udržovaném přírodním prostoru dělá, co chce. V tomto případě máte několik možností. Buď tyto nežádoucí rostliny berete jako součást přírody, nebo budete dělat vše pro to, abyste se jich zbavili.
Některé pokojové květiny by mohly dětském pokoji nadělat více škody, než užitku.

Seznam pokojovek, které mohou škodit dětem a neměly by být v jejich blízkosti

Květiny v našich domácnostech dekorativně zkrášlují a zútulňují prostor, ve kterém trávíme nejvíce času. A nejen to! Zlepšují kvalitu života, protože snižují množství nečistot a škodlivin v ovzduší a zároveň zvyšují vlhkost vzduchu. Přítomnost rostlin a zeleně je důležitá a přínosná i pro děti, protože působí blahodárně a uklidňujícím způsobem na lidskou psychiku. A překvapivě? Má i výchovný význam, protože učí děti pravidelné péči. Kytky o sobě dají okamžitě vědět, když se o ně správně nestaráte.
Strakapoud velký je šplhavý pták, který často navštěvuje i lidská obydlí.

Jak se stane, že se vám do zahrady nastěhuje strakapoud, a jak ho účinně vypudit

Strakapoud velký je šplhavý pták, kterého v Česku můžete zahlédnout nejen v lesích, parcích a sadech, ale často navštěvuje i lidská obydlí. Jedná se o velmi rozšířeného opeřence, který nás na první pohled zaujme svým nádherně barevným zjevem a vypadá jako naprosto neškodný. Ovšem realita je v současné době trošku jiná! Dokonce se může stát noční můrou lidí žijících v rodinném domě se zahradou. Během krátkého času dokáže vyhloubit své dutiny kdekoliv a v jakémkoliv materiálu. Dnešní strakapoud se nebojí ničeho. 
Lopatkovce (Spathiphyllum) NASA označil za nejúčinnějšího čističe vzduchu.

NASA sestavila žebříček pokojovek, které filtrují vzduch: Která zvítězila?

Současný způsob života nás bohužel uzavírá na převážnou část dne do interiérů v zaměstnání či doma. Tedy v případě, že se nejedná zrovna o volný den nebo víkend. Vzhledem k tomu je důležité udržovat v interiérech vysokou kvalitu a čistotu vzduchu, což našemu tělu neskutečně prospívá. A víte, co může báječně přispět a pomoci? Obyčejné pokojové květiny. Znečištěné prostředí je totiž v současné době dost veliký problém. Podle výzkumů NASA mají některé rostliny skvělé předpoklady k čištění vzduchu. Zajímá vás, které to jsou?
Pokud chcete jalovcem zkrášlit svou zahradu, dobře si promyslete.

Jalovec může být na zahradě problém. Zkontrolujte si hrušky

Stále zelená a velmi odolná rostlina, která dělá na nejednom zeleném pozemku úžasnou dekoraci. Když se o něj pečlivě staráte, může dorůst až do značných rozměrů. Máte ho na vaší zahradě? Můžete si pogratulovat. Skvěle totiž doplní záhony s trvalkami a během květenství je zdobí svými nádhernými žlutými květy. Nejedná se pouze o krásnou a v přírodě chráněnou dřevinu, ale uplatníte ho i v domácí přírodní lékárně nebo v kuchyni. Buďte však zároveň opatrní, protože má i pověst nebezpečného přenašeče houbového onemocnění, rzi hrušňové.