Autor

Zuzana Bohdalová

Zvolte na mravence vždy raději ekologicky šetrný způsob odstraňování.

Jak se zbavit mravenců na zahradě a ve skleníku: babské, ale účinné rady

Mravence řadíme mezi tvory užitečné, hubí mšice a dokážou se vypořádat i s jiným škodlivým hmyzem. Jakmile ale jejich stavby začnou narušovat náš trávník anebo si jejich kolonie najdou cestu k nám domů, radost z nich rozhodně nemáme, a tak hledáme nejrůznější rady, jak se mravenců zbavit. Vyzkoušejte některé z následujících doporučení.
Baseti jsou známi svou mimořádně vysokou snášenlivostí.

Která psí plemena jsou nejvhodnější do bytu?

Psí společník se rychle stane členem rodiny. Proto je vhodné vybírat plemeno vždy s ohledem na podmínky, které mu můžeme poskytnout. Informovat se ještě před pořízením psa na jeho povahové vlastnosti je naší povinností. Nikdo přece nechce v bytě trápit psa, který je zrozen pro to, aby se proháněl po loukách a pastvinách anebo psa, jehož plemeno je odjakživa zaměřené na práci venku.   
Dešťová zahrada je praktická a zároveň okrasná.

Vytvořte si dešťovou zahradu - ráj pro lidi, zvířata i rostliny

Srážková voda se zdá být stále větší vzácností. I když nedávné dešťové dny svědčí o opaku, stále jsou mnohá místa suchá a se srážkovým deficitem. Rozhodně se proto vyplatí zachytávat na zahradách dešťovou vodu a využívat ji k následným zálivkám. Dešťová zahrada je jedním ze způsobů, jak toho docílit v souladu se současnými ekologickými požadavky.