Autor

Zuzana Bohdalová

Stresem je pro psa i návštěva veterinární ordinace.

Čím ubližujeme svým psům: Většina chovatelů dělá stejné chyby a vůbec to netuší

Své psy bereme jako členy rodiny. Často se k nim chováme jako ke svým dětem. Mnohdy ale ani netušíme, že jim takovým chováním ubližujeme. Stresujeme je nevhodnými pokyny, ale i nedostatkem podnětů, nebo přehnaným objímáním a narušováním jejich komfortní zóny. Chceme-li, aby naši psi nebyli ve stresu, musíme pochopit jejich myšlení a nepolidšťovat je.    
Vyvýšené záhony jsou praktické i estetické.

Inspirace na chytré vyvýšené záhony: Při troše šikovnosti budou ozdobou zahrady

Není potřeba nakupovat drahé konstrukce, abyste si ve své zahradě zřídili vyvýšené záhony. Stačí využít chemicky neošetřené dřevěné latě, staré cihly a kameny. V záhonech pak můžete pěstovat nejen zeleninu a ovoce, ale klidně i vaše oblíbené květiny. Několik důmyslně uspořádaných vrstev vám pomůže k dřívějšímu dozrávání plodin i k jejich vyššímu počtu.
Chemoterapii využíváme nejčastěji jako doplněk k chirurgickému zákroku nebo k radioterapii.

9 raných příznaků rakoviny u psů

Rakovina je obávaná nemoc, která se bohužel objevuje stále častěji i u našich psů. Výzkumy ukazují, že hlavními faktory vzniku jsou znečištěné životní prostředí a chemikálie v potravě. Faktorů jistě existuje mnohem více, ale obvykle začnou účinkovat až tehdy, když je pes oslabený anebo v citlivém stavu. Vždy je důležité rakovinu rozpoznat co nejdříve, aby byla včas zahájena odpovídající léčba.