Receptář 3/2017

Receptář 3/2017

S prvními jarními paprsky příroda začíná téměř zázračně ožívat. Můžeme se nejen kochat květy sněženek, bledulí a čemeřic, ale zároveň je nejvyšší čas pustit se do příprav zahradní sezóny. Věříme, že v březnovém čísle Receptáře si na své přijdou jak majitelé okrasných, tak i užitkových zahrad, ale i ti, kteří jsou odkázáni jen na okenní parapety či terasy.

Trávník potřebuje po zimě důkladně provzdušnit. Vyzkoušeli jsme tři stroje, které vám vertikutaci usnadní (50-51). Ne všude se však trávníku daří. Zkuste jej nahratit něčím jiným. Výběr vhodných půdopokryvných rostlin na slunce i do stínu pro vás připravila Daniela Dušková (26-27). Které okrasné keře a jak nejlépe v tomto období ořezat či tvarovat? Praktické rady najdete v článku Klestíme, tvarujeme, množíme (40-43).

Nemůžete se dočkat pestře osázených truhlíků? Poradíme vám, co do nich vysadit v době, kdy je ještě pro muškáty a petúnie příliš chladno: Tři sezony v jednom truhlíku (36-37).

Nevadlec patří k rostliinám, které pěstujeme především pro atraktivní květenství. Oblíbený je i jako sušená květina. Kam a který nevadlec vysadit? (38-39). Pokojové rostliny nemusíme pěstovat pouze v květináči. Růst mohou i zavěšené na niti. Jak připravit mechovou kouli známou jako kodekama? (34-35)

Oblibě mezi majiteli menších zahrad se těší sloupovité jabloně. Poradíme vám nejen jak je sázet a pěstovat, ale nač si dát pozor při jejich výběru (46-48).

Nejlepší recepty na postní jídla pro vás vybral Petr Stupka (62-64). Sedm stran je věnováno velikonočnímu pečení, tedy  receptům na tradiční i netraniční velikonoční dobroty (65-71).

Od ledna 2017 se u nás po několika letech opět šíří ptačí chřipka. Praktické rady pro chovatele drůbeže v případě zjištění nákazy přinášíme na straně 84.

Na své si přijdou i milovníci zdravých potravin. Další pokračování seriálu o superpotravinách vám představí mořské řasy (80). Léčebnou kúru z červené řepy najdete na straně 75.

Redakčním testům jsme tentokrát podrobili 7 přístrojů na přípravu smoothie. Jak si malé či větší přístroje vedly při mixování ovoce a zeleniny? To se dozvíte na stranách 58-61. S tématem úzce článek Jarní očista (82), kde najdete rady pro vhodné kombinace smoothies.

Receptář 3/2017 obsah

Receptář 3/2017 titulní strana

 

Předplaťte si Receptář

Co najdete ve zpravodaji?
Podívejte se na ukázku...

PředchozíDalší
Portál provozuje Tarsago | © 2018 VIZUS & Tarsago | kontakt | Používáme redakční systém Vizus CMS