Společnost Forestina s.r.o. je tradiční ryze český výrobce zahradních hnojiv, substrátů, travních osiv a dalšího zahradnického sortimentu pro domácí pěstitele. Sídlí v jihozápadních Čechách a na trhu působí již 18 let. Mezi její věrné zákazníky patří nejen zahradní centra, zahradnictví, květinky, prodejny průmyslového zboží nebo hobbymarkety, ale i realizátoři zahrad a profesionální pěstitelé. 

Zdroj: Youtube

Nejznámější produktovou řadou Forestiny je značka Hoštické hnojivo, která představuje komplexní sortiment čistě přírodních (organických) a kombinovaných organo-minerálních hnojiv. Na tradici Hoštických hnojiv již několik let volně navazuje řada pěstebních substrátů pod názvem Hoštický substrát. Základní vstupní komponenty, které jsou při výrobě Hoštických substrátů používány, jsou kvalitní světlé a tmavé rašeliny, a dobře vyzrálý jemně tříděný kůrový a zelený kompost.   

Produktové portfolio společnosti Forestina je velice široké. Mezi další velice oblíbené a úspěšné značky patří řada speciálních profesionálních hnojiv a substrátů značky Profík, dále pak například trávníkový program EXPERT. Za zmínku též stojí řada přípravků proti škůdcům na biologické bázi pod názvem Zdravá zahrada, balené dekorační materiály značky Dekor nebo sortiment osiv tzv. zeleného hnojení Semínko.  

Rozhovor se společností Forestina 

Co je vaše firemní stříbro a na co jste nejvíce hrdí? 

Podařilo se nám prosadit na českém i slovenském trhu za poměrně krátkou dobu. Díky své vysoké kvalitě naše výrobky získaly přízeň jak u hobby pěstitelů, tak i profesionálů. Samozřejmě nic z toho by se nepodařilo bez kvalitního zázemí, loajálních zaměstnanců a zejména našich obchodních partnerů. Všem za to tedy patří velké poděkování. 

Jaký máte vztah k Receptáři? 

Vnímáme ho jako tradiční hobby magazín, který si dlouhodobě drží vysokou úroveň jak po odborné stránce, tak po stránce obsahové. Navíc má zajímavé inzertní portfolio. Právě z těchto důvodů je jako jeden z mála tištěných médií, ve kterém má podle nás smysl inzerovat. 

Co plánujete na tento rok? 

Pro letošní rok máme v plánu doplnit náš sortiment o několik novinek, například o ryze minerální substrát pro pěstování pokojových rostlin v řadě Profík, kapalný urychlovač kompostu nebo o nové směsné hnojivo Cererit© s kravským hnojem. Velkého rozšíření se dočká také naše produktová řada Zdravá zahrada, kde do sortimentu postupně zařadíme několik přípravků na biologickou ochranu rostlin. 

Překvapili vás něčím vaši zákazníci? 

Překvapují nás každou sezónu tím, jak vnímají a prezentují naše výrobky, jako záruku vysoké kvality a šetrnosti k životnímu prostředí. Všímáme si toho zejména v posledních dvou letech, kdy ačkoli ze všech stran slyšíme, že zákazníci mají hluboko do kapsy a spokojí se s levnými – někdy méně kvalitními produkty, naše prémiová hnojiva i substráty se těší stále veliké oblibě. 

Více informací na webových stránkách www.forestina.cz.