MORAVOSEED CZ a.s. se specializuje na šlechtění, výrobu a prodej osiv zeleniny a květin. Ve svém sortimentu má více než 460 odrůd zelenin, jejichž osiva dodává profesionálním i hobby pěstitelům po celém světě. Firma spolupracuje s odbornými ústavy i univerzitami na projektech zaměřených na zlepšení odolnosti odrůd zelenin.

Hlasujte v anketě Receptáře a vyhrajte!

Tradiční čtenářská anketa je zpátky. Dejte hlas své oblíbené firmě a zařadíme vás do slosování o hodnotné ceny.

Chci se zapojit

Sortiment osiv: Nejdůležitější částí nabídky jsou osiva zelenin, které MORAVOSEED CZ a.s. produkuje z vlastních výchozích materiálů. Dalšími položkami jsou semena květin, kořeninových a okrasných zelenin a bylinek. Díky rozsáhlému výzkumu a šlechtění nabízí firma odrůdy přizpůsobené klimatickým podmínkám ČR s velkým důrazem na jejich odolnost k chorobám i přírodním podmínkám. 

Zdroj: Youtube

Rozhovor se společností MORAVOSEED CZ a.s. 

Co je vaše firemní stříbro a na co jste nejvíce hrdí?  

Jsme především šlechtitelská společnost a za dobu své více než 33leté existence jsme upevnili svou pozici na českém i světovém trhu právě díky širokému sortimentu odrůd zeleniny. Největší hodnotou je tedy sortiment aktuálně více než 460 vlastních odrůd zeleniny dostupných pro široké spektrum odběratelů a pěstitelů.

Jaký máte vztah k receptáři? 

Vnímáme ho jako časopis skvěle navazující na historické kořeny zahradničení u nás a nabízející propojení témat, která s pěstováním, vařením a kutilstvím k zahradám bezesporu patří. Kvitujeme, že svým čtenářům poskytuje rozšíření přehledu v tradičních postupech i nových trendech.  

Co plánujete na tento rok? 

Každoročně připravujeme prezentační akce v našich provozech, ale i na domácích i zahraničních výstavách. I letos rádi přivítáme návštěvníky na Přehlídkách odrůd zelenin na našich šlechtitelských stanicích v srpnu a září nebo na výstavních expozicích, např. v rámci Flory Olomouc - Hortikomplex 2024. Podrobné informace budeme zveřejňovat na našich sociálních sítích.  

Překvapili vás něčím vaši zákazníci? 

Vztah se zákazníkem je pro nás základní hodnotou, a proto se snažíme udržovat kontakt prostřednictvím sociálních sítí i našich prezentačních akcí, besed, přednášek i poradenské činnosti. Vítáme zpětnou vazbu od zákazníků, protože nám umožňuje zlepšovat nedokonalosti. Pokud je pozitivní, vždy je pro nás velkou radostí. V posledních letech nás překvapila rychlost, s jakou se dostaly do povědomí naše nové odrůdy, z nichž vyjmenovujeme rajčata Delikano F1, Mandat F1, Aprikola F1, cibule Tosca, okurka Kalimero F1, paprika Monanta a Tongua F1. I to „něco vypovídá“ o vztahu zákazníka k naší značce a odrůdám. 

Více na webových stránkách MORAVOSEED CZ a.s.