Výhody a nevýhody podlahového vytápění

Teplo stoupající od podlahy je v zimě pravým požehnáním. Podlahové vytápění se v posledních letech stalo hitem a využívá jej stále více domácností. Co je potřeba znát, než se pro něj definitivně rozhodnete?
Zobrazit celý článek »

Diskuse

vložit dotaz »

Rekonstrukce bytu nebo domu - Montáž podlahového topení

(Jarda), 5. 12. 2018, 14:38

Nic proti podlahovému topení, ale z vlastní zkušenosti z novostavby RD můžu říct, že instalace, resp. následky, kdy levá ruka neví, co dělá pravá, mohou být dost nepříjemné. V tomto případě pracovali na stavbě najatí řemeslníci. Všechno probíhalo v pohodě až do chvíle, kdy se zkroutila čerstvě položená plovoucí podlaha. Majitel domu pak lítal od čerta k ďáblu a hledal viníka. Kdo za to mohl? Podlahář, elektrikář, který topení zapojoval, nebo ten, kdo instaloval podlahové topení?... Po zkušenostech vždy doporučuju, aby se komplexní rekonstrukcí zabývala odborná firma, která zařídí vše od návrhu až po kompletní realizaci. Je pro stavebníka jediným smluvním partnerem a všechny záležitosti, včetně reklamací, tak může řešit jednoduše s jedním člověkem.

podlaha x radiátor -teplota vody

(eva), 16. 10. 2018, 21:39

Prosím, co je to za nesmysl, že teplota vody v radiátorech se m u s í vyhřát na 70 st. C.?!To se děje leda tak v kruté zimě a i tak na 70 st. snad nikdy!
Teplota vody se odvíjí od venkovní teploty a podle toho, jak je nastavené čidlo.Podlahové vytápění leda tak do rodinného domu, kde nikdo do toho, jak se vytápět bude nemluví, jen majitel.
V rezidenčním bydlení nyní v říjnu je běžná teplota v systému kotelen kolem 45 st. C a když si lidi v domě ( bohužel) nařídí noční útlum, tak podlaha vychladne a než se zase ohřeje trvá to. Vlhko navíc ovlivňuje pocit tepla pocitově až o několik st. míň.
Ten článek mi přijde hloupý, protože praxe je úplně jiná.V dnešní době SVJ horlivě dusí vytápění a baráky pomalu ale jistě plesniví! Cena plynu steně díky nízké spotřebě stoupne.
Čím dál víc lidi šetří a to na nepravém místě.

PředchozíDalší
Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2019. Autorská práva vykonává vydavatel.
Jakékoli užití části nebo celku, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem (mechanickým nebo elektronickým)
i v jiném než českém jazyce bez písemného svolení vydavatele je zakázáno. ISSN: 1805-9465.

© 2019 VIZUS | Používáme redakční systém Vizus CMS