Recept na stavbu iglú

Po letech jsme se dočkali pořádného přídělu sněhu. Zatímco sníh v místech, kudy se potřebujeme pohybovat, nám dělá spoustu starostí, děti jsou z jeho množství nadšené. Využijte mimořádnou sněhovou nadílku a postavte jim na zahradě iglú.
Zobrazit celý článek »

Diskuse

vložit dotaz »

Poradím vám...

(Kutil), 18. 1. 2017, 09:37

...jednodušší způsob. Naházejte hromadu sněhu, upravte ji do vnějšího požadovaného tvaru a lopatkou od kamen vydlabejte vnitřní protor. Stačí nechat stěnu silnou patnáct dvacet centimetrů. V dětsví jsme u nás na Vysočině takhle dělávali iglú každou zimu. Pravda, dnešní děti by asi těžko sehnaly lopatku na uhlí...

RE: Poradím vám...

(Eskymák), 24. 1. 2017, 23:38

Tak tato metoda je dobrá na iglu velikosti psí boudy, ale pokud se staví větší iglu, hrad nebo třeba i patrové iglu, tak jedině z kostek. Ani ty kostky nejsou nutné, stačí si naválet hromadu koulí o průměru cca 30 cm a pak je poslepovat...
Ovšem dělat kostky v mrazu bez prolívání vodou je marný boj stejně jako válet koule třeba na sněhuláka - sníh prostě nelepí. Tedy ono to celodení mrazivé počasí na jakékoliv stavění ze sněhu není tak úplně vhodné.

RE: Poradím vám...

(Kutil), 26. 1. 2017, 16:59

No, já nevím... Když naházíte sníh na hromadu, udusáte ho a vydlabáváte zevnitř, je jedno, jaký je, jde to vždy. By-li dostatek sněhu, stavěli jsme taková úglú, abychom se v nich mohli postavit. Jak jsme asi mohli být velcí ve třinácti čtrnácti letech. Jednou jsme postavili nad iglú ochoz jako hrad se schodištěm, jindy jsme udělali tři iglů v řadě, propojili je tunely (asi metr dlouhými) a do krajních se vstupovalo z toho prostředního. Vše házecím a vydlabávacím způsobem... Jestli ji najdu, dám fotku.

Co najdete ve zpravodaji?
Podívejte se na ukázku...

PředchozíDalší
Portál provozuje Tarsago | © 2018 VIZUS & Tarsago | kontakt | Používáme redakční systém Vizus CMS