Dosmaženo? Použitý olej do kanalizace nepatří

Kapr i řízky jsou usmaženy a v pánvi zůstala spousta použitého oleje. Kde skončí většina takových zbytků? Mnozí z nás je bohužel vylijí do odpadu. Je to ale velká chyba, kromě komplikací, které způsobíte v kanalizaci a v čistírnách odpadních vod, si zaděláte i na potíže s vlastními odpadními trubkami a to se vám může pěkně prodražit.
Zobrazit celý článek »

Diskuse

vložit dotaz »

fritovací olej

(Pavel), 27. 12. 2017, 16:43

Použitý fritovací olej používám úspěšně několik roků při zapalování ohně v krbu.

Olej.

(C7P~QktlVvcjLlpk78IjEKzm~8), 24. 12. 2017, 20:55

Platím tolik za vodné a stočné,že by mi měli chodit pracovníci oněch čistíren čistit i odpad pod dřezem!!!Moje nervy!

tuky

(VWPsQNubWkBwZb4Vj7aPZYTw), 24. 12. 2017, 11:04

Bohužel to tak je.V odpadních trubkách se tuky usazují.Také logr z kávy vám spolehlivě zanese odpad a to hlavně v kolínkách.Já jsem dokonce u syna musel trubku odříznout.Od té doby se logr vysypává do směsného odpadu.Bohužel Praha 2 je jediná v Praze,kde mají na tuky kontejner.Doporučil bych, aby tyto kontejnery(hnědé)byly v celé Praze.Já to dávám do různých pet lahví a poté do směsného kontejneru.Je to škoda,protože se tato surovina dá dále použít.Viz článek.Kdo bude shánět sběrný dvůr?Na to není čas a popřípadě vzdálenost sběrného dvora.Je námět pro zastupitele Pražských čtvtí.

Tuk a koroze?

(Skoky), 24. 12. 2017, 09:27

Myslím že je blbost v tom, že je zde napsáno, že tuky způsobují korozi potrubních trubek.. větší nesmysl jsem jako zámečník nikdy neslyšel.. sorry jako :D

RE: Tuk a koroze?

(VWPsQNubWkBwZb4Vj7aPZYTw), 24. 12. 2017, 11:20

Vážený kolego.
Samozřejmě to způsobí korozi trubek.Při ucpání se v trubkách zadržuje voda,která by za normálního stavu rychle odtekla.Po odtoku vody trubka osychá.Ostatně potrubí je zaplněné vodou cca zpoloviny.Při ucpané trubce se v místě ucpání voda zadržuje a poté trubka koroduje.Nemluvím o umělých trubkách.Tam zase při usazeninách praskají spoje.Doporučuji se podívat při prasklém potrubí,jak se stěna trubky v místě praskliny ztenčuje.Není to jenom stárnutím potrubí.
Jinak přeji upřimně hezké vánoce.A bez prasklého potrubí.

PředchozíDalší
Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2018. Autorská práva vykonává vydavatel.
Jakékoli užití části nebo celku, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem (mechanickým nebo elektronickým)
i v jiném než českém jazyce bez písemného svolení vydavatele je zakázáno. ISSN: 1805-9465.

© 2018 VIZUS | Používáme redakční systém Vizus CMS