Buxusy v ohrožení. Housenky zavíječe zimostrázového opět útočí

První hlášení o výskytu housenek zavíječe zimostrázového v letošním roce mají březnové datum. Od té doby přicházejí další a další hlášení o napadení nejen z jižní Moravy, ale i od Olomouce či z Prahy a blízkého okolí. Je vůbec možné buxus před škůdcem ochránit?
Zobrazit celý článek »

Diskuse

vložit dotaz »

Housenky zavíječe

(PETR KOUTNÝ), 11. 5. 2018, 21:13

Použil jsem postřik KARATE na žravý hmyz a funguje to.Výrobce ředí 3ml/10litrů,dal jsem 1ml/2litry,keřům se nic nestalo,naopak začaly znovu pučet.Musím zdůraznit že postřiku předcházel důkladný sběr housenek(cca 60-70 ks ze 7 keřů o průměru cca 50cm,ale vyplatilo se).Při postřiku postupně rozhrnujte větve a vystříkejte i vnitřek keře.Důležité je aby nezačlo pršet,v nouzi pokud to umožní velikost keře zakrýt igelitem nebo nepromokavou plachtou.Druhý den zbylé housenky na zemi v křečích.Po nějaké době asi postřik zopakuju.Lokalita Vratimov okres Ostrava.

Dobrý den,zajímalo by mě,jestli housenky zavíječe napadají i keře Cotoneastru.Děkuji za odpověď.Kulík

RE: Dotaz

(Ilona De.), 9. 5. 2018, 06:38

Ne. Housenky zavíječe nenapadají cotoneastry. V zahradě mi rostou oba keře přímo vedle sebe.

Housenky na buxusu

(VWPsQNuvWgnjEKd_6onzZ-enVvbjcL4Vj7aPZYTw), 28. 4. 2018, 14:14

Dnes jsem byla zděšena. Buxus obalený bílým chmýřím a velkým množstvím housenek. Někde listy ožrané úplně, asi 100 jsem oklepala a pak jsem to vzdala, nebralo to konce. Mám z buxusu živý plot a myslím, že bude po něm. Zítra musím koupit nějaký postřik. Přeji všem hodně zdaru při likvidaci. Lokalita Pardubice

Zavíječ zomostrázový

(VWPsQNuzWgnjEKL7VvdjKSagc7P~QkR6Kvm.h74Vl), 13. 8. 2017, 18:05

Zavíječ útočí v Ostravě - objevili jsme ho na keřích v Radvanicích a v Hrabové. V pondělí musím sehnat postřik a začneme bojovat.

Buxus

(Lucie), 10. 8. 2017, 16:35

Je to nekonečný boj, postřik funguje (letos bude už třetí).
Lokalita Brno

housenky na buxuxu jsem objevila před 3dny, ale asi pozdě. Manžel použil postřik na stromky. Uvidíme co to udělá. Lokalita Šternberk u Olomouce

Zavíječ

(VWPsQNuL-fmMFYqTVvdjcL4Vj7aPZYTw), 8. 8. 2017, 14:44

Na přelomu července a srpna jsem zaznamenal pokročilý výskyt zavíječe zimostrázového v katastru obce Řepiště v okrese Frýdek-Místek. Na hřbitově spodní polovina keřů zlikvidována, v zahradách na větších keřích obvykle spodní třetina. Zkouším postřik Decisem.

zavíječ v Ostravě

(M), 7. 8. 2017, 07:29

Napaden jem mel zivy plot (cca 70 keru), nejdrive na jare jsem to sbiral rucne, ale letni vyskyt byl mnoho-nasobne vyssi, Takze jsem zkusil LEPINOX + co mam na Zavijece Jablonoveho a vypada, ze to zafungovalo velice dobre. Po prvnim dni je tam spousta mrtvych housenek, takze muzu doporucit k vyzkouseni.

zavíječ

(Ivana), 9. 6. 2017, 12:33

Minulý rok jsem o housenkách nic nevěděla, ale letos jsem si přečetla článek a tím si uvědomila, že housenky asi moje buxusy mají. Na jaře se opět objevily. Proti housenkám jsem použila přípravek Lepinox Plus, který mi byl doporučen. Včera jsem keře prohlížela a zatím housenky nevidím, vzhledem k tomu, že mám buxusů asi 30, tak to stříkání dalo práci, doufám, že se mi to vyplatilo.

zavíječ

(Libuše), 25. 5. 2017, 16:26

Zapoměla jsem uvést lokalitu: Praha 10

PředchozíDalší
Portál provozuje Tarsago | © 2018 VIZUS & Tarsago | kontakt | Používáme redakční systém Vizus CMS