Rostliny vhodné do sucha: spousta krásy s minimem vody

Růst a vývoj rostlin úzce souvisí s množstvím dostupné vody. A právě dostupnost vody je v poslední době velkým problémem. Zaměříme-li se na výběr rostlin vhodných do sucha, mohou být naše zahrady opět plné květů a zeleně. A to i v době, kdy bude přirozené vláhy málo a zálivku budeme muset omezit.
Zobrazit celý článek »

Diskuse

vložit dotaz »

Bugenvilea není typická rostlina vyžadující sucho po celou vegetační dobu. Avšak v našem prostředí (zeměpisném pásmu) je třeba brát za důležitou informaci, že v chladnějším podnebí tato liána přestává růst již při 15 °C, a tehdy potřebuje sucho!
Přemírou zálivky bychom o tuto krásku přišli.

RE: Bugenvilea

(zahradnice milovnice), 14. 6. 2018, 09:45

Samozřejmě, a pod letním titulkem rostliny vhodné do sucha - spousta krásy s minimem vody, přesně čekám, že to minimum vody se bude týkat podzimního ukládání ke spánku. To je fakt důležitá informace hodná vykřičníku. Akorát že teď pije jako divá. To se ostatně týká většiny subtropických i středozemních rostlin, že při nižší teplotě potřebují minimum vody - a zrovna při zimování teda spoustu krásy nenabízejí.

suchomilnost

(VWPsQNucfmLv1Z4Vj7aPZYTw), 8. 6. 2018, 20:18

Neznám nároky všech rostlin, ale minimálně Bugenvilea je hlavně v době kvetení velmi náchylná na sucho, i mimo kvetení po přischnutí hned shazuje listy. Verbeně zas listy od spodu schnou.

RE: suchomilnost

(zahradnice milovnice), 12. 6. 2018, 14:51

Samozřejmě, bungevileu u nás můžete pěstovat jen v nádobě, v zimě zmrzne. A květnik když vyschne, kytka prostě chcípne, pokud nemá kde brát a nemá zásobníky na vodu - tlusté listy, stonky, jako sukulenty. To bungevilea nemá, zato má doma v mediteránu a substropech (ne v tropech) dlouhé kořeny, staré veliké rostliny vždycky něco najdou. V květináči ne. Tady ji tedy můžete přestat zalévat při 15°C, to v horkém létě hodně pomůže. Stačí maličkost - poctivý základ znalostí a chápání souvislosti, a takové nelogičnosti by nebyly napsány.

PředchozíDalší
Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2019. Autorská práva vykonává vydavatel.
Jakékoli užití části nebo celku, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem (mechanickým nebo elektronickým)
i v jiném než českém jazyce bez písemného svolení vydavatele je zakázáno. ISSN: 1805-9465.

© 2019 VIZUS | Používáme redakční systém Vizus CMS