Nejlepší pomocníci zahradníka? Zpívají si a bydlí v ptačí budce

Únor je posledním vhodným časem k vyvěšení ptačích budek. Přezimující sýkorky si už začínají vyhlížet bydlení, a ptačí cestovatelé se vrátí co nevidět. Za ubytování se štědře odmění péčí o zdraví zahrady.
Zobrazit celý článek »

Diskuse

vložit dotaz »

Krásné soužití...

(VWPsQNuNVvcjLlh7VWPjEp~6Kx), 22. 4. 2018, 22:08

U nás je vždy obsazeno...v zimě zbaští nejméně 100 kg slunečnice,různě rozmístěné budky obsazeny...veverky je občas nepustí do krmítek ale jinak pohoda.Několik let zde chráníme čmelí hnízdo,sázíme dobroty i pro motýli.Všichni jsou báječní společníci.

Jak vyrobit dřevocementovou budku..

(q8AkQMQbWgFuR), 4. 3. 2018, 15:39

Znáte-li někdo postup, z čeho dřevocemetnovou budku vyrobit, jak ji upevnit na strom nebo na dům ?? Představovala jsem si to tak, že namíchám cement s pískem přidám piliny, trochu rašeliny, no prostě tak, když se vyrábí z cementu různé květníky, žlaby. Mate mě ovšem, že je to budka dřevocementová, nikoliv pilinocementová, tak nevím... děkuji za případnou odpověď...

RE: Jak vyrobit dřevocementovou budku..

(q8AkQMQtb-uk8~l6jWmKD), 6. 3. 2018, 08:12

Dobrý den, směs se připravuje obvykle z třetiny cementu, třetiny pilin či hoblin (dřevo je opravdu v této formě) a třetiny hrubšího písku a pěchuje se do formy z plechu nebo ze dřeva, kde až pět dní tuhne. Přední stěna musí být odnímatelná pro čištění. Do střechy je již při výrobě vhodné pevně zapustit drátěné oko pro zavěšení. Přiznám se ale, že pro nedostatek času a především pro obavu, aby vydržely, jsem budky z dřevocementu vyrábět nikdy nezkoušela (koupila jsem je v Zelené domácnosti, jsou od německé firmy, léty prověřené a dokonale přizpůsobené potřebám ptáků). Když už by si člověk připravil formu, jistě stojí za to vyrobit budek víc, jinak může být snazší vyrobit dřevěnou.

Hnízdění

(VWPsQNuHWorvQNs6JyvjFo), 19. 2. 2018, 07:17

u nás na zahradě mám udělaných několik ptačích budek a každý rok jsou skoro všechny obydleny.

RE: Hnízdění

(q8AkQMQtb-uk8~l6jWmKD), 6. 3. 2018, 08:34

To je skvělé. A když se ubytují v budce, kterou jste sám vyrobil, jistě je to ještě lepší pocit. U nás taky vždy vše obsazeno :-)

PředchozíDalší
Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2019. Autorská práva vykonává vydavatel.
Jakékoli užití části nebo celku, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem (mechanickým nebo elektronickým)
i v jiném než českém jazyce bez písemného svolení vydavatele je zakázáno. ISSN: 1805-9465.

© 2019 VIZUS | Používáme redakční systém Vizus CMS