Snadné sušení květů hortenzií: Jaké triky používají profíci?

Milujete hortenzie? Poradíme vám, jak si krásu těchto nádherných květů uchovat i pro zimní období. O výsledku rozhoduje nejen výběr metody sušení, ale také vhodné načasování řezu květů.
Zobrazit celý článek »

Diskuse

vložit dotaz »

hortenzie

(Madla), 27. 7. 2017, 11:51

Kvety hortenzie odstrihnu, dam do vazy nebo primo upletu venec, zastrikam lakam na vlasy. Hotovo. Vydrzi i par let, ale kazdym rokem si delam nove.

sušení

(VWPsQNuE4eHjeP4sI.m~eYSx47bO), 27. 7. 2017, 10:54

všechno se dělá sožité, hortensie suším už mnoho let a docela jednoduše: uříznu z keře a dám do vázy a tam uschnou. Vydrží mnoho let i když je fenem slabě oprašuji.

sušení květů hortenzií skvělou metodou.

(voko4), 27. 7. 2017, 09:58

Dobrý den, kdysi jsem od nějaké známé dostala tip na sušení květů hortenzií. Praktikovala jsem to a opravdu funguje. Květy mám usešené již kolik let ve váze a stále drží svou formu a barvu. Vyzrálé květy odstřihnu a celé je ponořím do pytle s pracím práškem a zasypu. Musí být samozřejmě prášek dole pod květy a zároveň nad květem. Takto je nechám asi 14 - 30 dní. Poté zkontroluji, zda jsou již suché. Když ne, tak je tam nechám ještě nějak dobu. Po usušení je vezmu a oklepu z nich prací prášek. A pak je mohu dát do vázy nebo s nimi aranžovat.

RE: sušení květů hortenzií skvělou metodou.

(Jana Třasáková), 27. 7. 2017, 10:24

Děkuji za tip, ráda tuto metodu vyzkouším.

Co najdete ve zpravodaji?
Podívejte se na ukázku...

PředchozíDalší
Portál provozuje Tarsago | © 2018 VIZUS & Tarsago | kontakt | Používáme redakční systém Vizus CMS