Jak rajčata chránit před plísní? Jak je zaštipovat, aby hojně plodila?

Není nad sladká domácí rajčata. Poznejte s námi důležitá pravidla jejich pěstování - pomohou vám k bohaté úrodě!
Zobrazit celý článek »

Diskuse

vložit dotaz »

Plíseň na angreštu

(pkrxRYSSinpr-~l6jWmKD), 19. 6. 2017, 07:25

Prosím o cennou radu, jak bojovat proti plísni na angreštu, když jsem ho v předjaří několikrát postříkala Kuprikolem, ale plíseň se objevila na plodech znovu. Je již angrešt určen k likvidaci, nebo ještě počkat a Kuprikolem ho ještě jednou znovu postříkat v příštím roce před rozpukem? Děkuji za odpověď.

jak se kvasí slepičince?

(Lukáš), 25. 5. 2017, 15:24

možná hloupá otázka, ale prostě nevím..

Děláte ,že jste nejchytřejší

(VWPsQNuBWkqkQNs6JyvjFo), 22. 5. 2017, 19:20

Kdyby věta začala,sedláci to už znali velmi dlouho -tradicí atd ale tady novodobý pisálek si rovnou vaří polévku ne přihřívá a v Praze vždyt možná jěště neviděl opravdický hnuj.To mne na tom vadí přivlastnit si staleté myšlenky prukopníci z kanceláří. Tak prosím, nezapomente na vesnice,tam jsou zkušenosti, pražáci.

RE: Děláte ,že jste nejchytřejší

(q8AkQMQtb-uk8~l6jWmKD), 22. 5. 2017, 21:55

Milý pane, takto by mohly začínat všechny články – a některé i začínají, ale u všech by to bylo už trochu nadbytečné, a navíc zrovna rajčata nebývaly doménou starých dobrých sedláků. V Praze nežiji, vlastních rajčat sklidím každoročně pár přepravek a sazeničky si všechny pěstuji od semínka. A nejraději mám kozí hnůj, jestli Vás to potěší. A samozřejmě taky kvašené slepičince – od vlastních slepic. Vlastimil Šindelář také mluví z praxe – jak je ostatně na videu vidět. Přeji bohatou úrodu a lepší náladu.

Ochrana před plísní a škůdci

(VWPsQNuL-gqkQNs6JyvjFo), 22. 5. 2017, 14:49

Mám vyzkoušeno, že nejlepší proti plísni a škůdcům je postřik z vody a lanolinu. Pokud několik dní v kuse neprší, zničí i silněji rozšířenou plíseň.
Je to mnohem levnější a účinnější, než ostatní "speciální" přípravky.

RE: Ochrana před plísní a škůdci

(VWPsQNuE-gvuRYTuVVSsQNu), 24. 5. 2017, 16:48

Jaký poměr vody a lanolinu? Bojuju s plísní každoročně a marně

RE: Ochrana před plísní a škůdci

(VWPsQNuE-gvuRYTuVVSsQNu), 17. 6. 2017, 23:08

Tak poměr je 50 mluvit do 5 l vody, doma mám už koupený čistý lanolin, je ale tuhý a ve vodě nerozpustný. Po mírném zahřátí by měl zkapalnět a s vodou vytvořit emulzi, kterou se bude postřikovat. Zatím na rajčatech žádná plíseň vidět není, tak počkám, až to začne.
Ještě jsem slyšela, že se do toho přidává ocet a soda, ale to vyzkouším až jindy. A když nepomůže ani to, tak vyrobím CDS a to už zabrat musí. Rajčatům zdar!

Co najdete ve zpravodaji?
Podívejte se na ukázku...

PředchozíDalší
Portál provozuje Tarsago | © 2018 VIZUS & Tarsago | kontakt | Používáme redakční systém Vizus CMS