Kdy a jak sázet cibuli sazečku? Jak připravit záhon pro pěstování?

Lákají vás síťovky se sazečkou, které jsou právě teď v nabídce zahradnictví i běžných obchodů? Když cibulky zasadíte do připraveného záhonu, dočkáte se časné úrody šťavnaté cibule.
Zobrazit celý článek »

Diskuse

vložit dotaz »

Cibuľa

(VWPsQNuL-fxyQNs6JyvjFo), 5. 4. 2017, 00:05

Ja sadím cibuľku už v marci do prenosných skleníkov resp. parenísk a mám krásnu cibuľu bez postrekov a bez napadnutí mínerkou po dlhý čas. Skúšal som netkané textílie, ale neosvedčilo sa mi to. Nemožnosť vyplievania a pri odkrytí sa mínerka objavila raz dva.

vrtalky a vrtáci

(František), 4. 4. 2017, 23:29

U nás vrtalky létají i v první půli května. Takže Jarda bude vysazovat až v červnu, a my ostatní to vyřešíme jinak, chemií, nebo radši textilií.

poznámka

(VWPsQNuCbkBFV14UHCnBUZ4Vj7aPZYTw), 4. 4. 2017, 23:09

Nenechte se donutit k uspěchání výsedby sazečky. Paní Bucharová zapomněla na maličkost. Na Vrtalku pórovou, která s oblibou klade svá vajíčka i do námi vysázené sazečky. Takže má rada zní - sázet až když si Vrtalka užije a naklade svá vajíčka do sazečky paní Bucharové. Takže 10. května na záhonku! Jo a klidně tu cibulku zahrňte těsně pod povrch. Za pát dnů je venku a při okopávání je v zemi stabilnější.

cibule

(starejfranta), 4. 4. 2017, 21:04

ovšem cibule na obrázku je po výsevu ze semen nikoliv ze sazečky

RE: cibule

(VWPsQNuL-fxyQNs6JyvjFo), 5. 4. 2017, 00:01

To ste ako na to prišli ? Skôr to vyzerá na šalotku podľa veľkosti cibuliek.

cibuľa

(dula), 4. 4. 2017, 12:17

Sadenie cibuľe v apríli nepreferujem. Z dôvodu výskytu mínerky pórovej, ktorá sa u nás rojí v prvom týždni mája, ju vysádzam až potom, minimálne plejem len od kvitnúcej buriny. Ani v suchom lete nemusím polievať a uskladnená cibuľa mi vydrží kým ju nezjeme minimálne do februára.

Co najdete ve zpravodaji?
Podívejte se na ukázku...

PředchozíDalší
Portál provozuje Tarsago | © 2018 VIZUS & Tarsago | kontakt | Používáme redakční systém Vizus CMS