Jak jsme stavěli pergolu

Plánek vysněné pergoly máme vymyšlený, vše potřebné jsme nakoupili a sezvali přátele ochotné pomoci se stavbou. Za den D jsem vybrala sobotu, objednala slunečné počasí a maminku poprosila o zásobování jídlem a pitím.
Zobrazit celý článek »

Diskuse

vložit dotaz »

pergola

(VWPsQNuE0qnjFm4Umbm~g), 8. 6. 2017, 12:37

Ahoj HOBÍCI,
nenechte se otrávit poznámkami "PROFÍKŮ". Myslím, že pocit z práce, kterou člověk dělá vlastníma rukama je k nezaplacení a nakonec - všechno se dá opravit či vylepšit. Pořád lepší než sedět v hospodě a "kybicovat". :))

Navod

(Roman), 8. 6. 2017, 11:56

Tohle neni navod, to je spis doporuceni jak to nedelat... Jinak kdyz vidim tu pergolu, tak pristresek na auto z hobbymarketu za 6tis je to same.. Palety a OSB desky na zem kde zakryvaji dlazbu? Proc proboha? Za me ma byt pergola lehka, vzdusna, tady to dost kazi ta podlaha a strecha.

RE: Navod

(VWPsQNuvWgnjFm4Umbm~g), 12. 6. 2017, 17:18

Když píšete o přístřešku na auto z hobymarketu, tak já s tím mám zkušenost. Přístřešek 3x5 m, manžel se zeťákem jednu sobotu sestavili je opravdu jak na obrázku, ale já jsem nejštastnější člověk na světě. Dodnes vzpomínám jak si zeť myslel že jdou udělat stání pro auto u domu. Za necelých šest tisíc v akci včetně střešní krytiny a co udělá na zahradě radosti, to si nedovedete aní pomyslet. V dnešní době pomalu obrůstá popínavkami a udělá stejně dobře jako pergola za pětatřicet tisíc

RE: Navod

(VWPsQNuEWkvoQMQE-exy.YsVVt%jFm4Umbm~g), 8. 6. 2017, 15:53

Romane, je to o tom, jak jsme stavěli pergolu my. Ne o tom, jak postavit nejlepší pergolu na světě. Jinak, podle fotek patrno, palety nezakrývají dlaždice, ty slouží pouze proto, aby palety nebyly přímo na zemi :), což je ten základní účel. A pokud si skutečně myslíte, že cena této pergoly se rovná přístřešku na auto z hobbymarketu, tak vám mnohé uniká...

Jak pejsek a kočička pekli dort...

(Mira), 8. 6. 2017, 11:06

Lidi mějte rozum...palety na zem ještě možná...šindel na střechu bez sklonu a rovnou do okapu...to už je ale vtip...používejte materiály tak, jak se mají (a je jedno zda jde o pergolu, dům či boudu po psa).

RE: Jak pejsek a kočička pekli dort...

(VWPsQNuEWkvoQMQE-exy.YsVVt%jFm4Umbm~g), 8. 6. 2017, 15:55

Ano, možná to děláme jako pejsek a kočička a díky tomu se poučíme z chyb. Že má střecha sklon je vidět na první pohled. Každopádně jsem ráda, že když můj článek neporadil, že Vás alespoň pobavil, jako vtip. A těším se třeba na Váš článek, jak řádně postavit luxusní pergolu z rozpočtu, který jsme měli my. Už se na něj těším, ráda si přečtu a také pobavím. Děkuji M.

Dobrý den, tenhle článek měl být nazván - JAK JSME STAVĚLI PARODII NA PERGOLU. Jako z večerníčku PAT A MAT. Něco tak škaredého jsem dlouho neviděl a kdyby mi to stálo na zahradě určitě bych to neprezentoval na internetu. Asi prodám nářadí a půjdu na pracák. Hezký den Dvořák.

RE: Pergola

(VWPsQNuEWkvoQMQE-exy.YsVVt%jFm4Umbm~g), 8. 6. 2017, 15:57

Dobrý den, nejedná se o návod technika, ale o povídání, jak jsme to dělali my. A protože pergolu stavěli moji přátelé, je pro mě prostě ta nejlepší a budu na ni pyšná! A přeji hodně zdaru na pracovní úřadu. Je mi líto, že Vás můj článek přiměl prodat nářadí. Marie

A tu střechu fakt takhle?

(Martel), 8. 6. 2017, 09:34

Na rovnou střechu šindel? Bude pod ním vzlínat vlhkost a paubky buď shnijou, nebo nabobtnaj a urhaj se od kotvení.

RE: A tu střechu fakt takhle?

(VWPsQNuEWkvoQMQE-exy.YsVVt%jFm4Umbm~g), 8. 6. 2017, 15:58

Na rovnou střechu se šindel opravdu nedává. Jen kdyby čtenář četl pozorně, tak by věděl, že střecha má sklon :) A zrovna tento postup máme z praxe, kde pergola stojí už 11 let s touto krytinou. Možná zázrak :) Zdraví Marie

Co najdete ve zpravodaji?
Podívejte se na ukázku...

PředchozíDalší
Portál provozuje Tarsago | © 2018 VIZUS & Tarsago | kontakt | Používáme redakční systém Vizus CMS