Příprava sekačky na sezónu: během několika minut a podomácku

Sekačka na trávu patří k nejpoužívanějším strojům v rámci péče o zahradu a okolí domu. Její přípravu proto není radno podcenit, neboť platí, že i malá drobnost nám může připravit pořádně horké chvilky.
Zobrazit celý článek »

Diskuse

vložit dotaz »

Údržba

(Jirka), 6. 3. 2018, 11:53

Já vše mažu silikomovým olejem a nikdy nebyl problém. Jinak tak jak bylo uvedeno. sekačku lze klopit pouze na stranu rukojeti. Pokud ji budete naklápět tak, jak je uvedeno na obrázku, odepíšete časem motor a jeho příslušenství. Olej nateče tam, kam nemá. Jinak já sekačku během roku nečistím. Nejhorší je, když ji po pokošení trávy myjete vodou. Voda s kombinací trávy vytváří slabou kyselinu a ta vám šasí prožere za pár sezon. Vždy jednou za rok (po sezóně) očistím zaschlou trávu, vyfoukám a celou sekačku zespod nastříkám silikonovým olejem. A takto ji zazimuju. Čistit ji před sezónou v lednu nebo únoru je již pozdě. První sekačku jsem měl 15 let, než mi ji ukradli. Teď mám 6 rok a jede jak nová. Za rok na ni najdu cca 60 motohodin (mám počítadlo). použávím ke sběru listí atd. Olej měním 2 x ročně (po 30 motohodinách). A nikdy jsem neměl žádný problém. Tož tak :-)

údržba sekačky

(VWPsQNukchojFm4Umbm~g), 6. 3. 2018, 11:42

V článku se píše: Také nezapomínáme na namazání volnoběžných kolíčků v pastorkách u pojezdových kol. Vazelínu nesmíme použít, navázala by na sebe veškerý prach a místo mazadla by se z ní stala brusná pasta, přispívající k opotřebení.
Takže mazat nebo ne? A když ano, tak čím aby se nelepil prach?
Mažu tukem, 1x ročně vyčistím a namažu a sekačka funguje už více než 20 let!

Údržba- nepřevracet sekačku

(tbyk4YSSonEDR), 6. 3. 2018, 10:26

Na obrázku je sekačka položena na bok,což může způsobit přelití oleje přes odvzdušnění do sání motoru a potom silné kouření,komplikace se startováním,zakarbonování atd.Jistější je sekačku umístit na podstavce (kozy) a pracovat ve vodorovné pozici.
Poznatek je z vlastní zkušenosti.

PředchozíDalší
Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2019. Autorská práva vykonává vydavatel.
Jakékoli užití části nebo celku, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem (mechanickým nebo elektronickým)
i v jiném než českém jazyce bez písemného svolení vydavatele je zakázáno. ISSN: 1805-9465.

© 2019 VIZUS | Používáme redakční systém Vizus CMS