Cukr, bílý jed?

Že nadměrná konzumace cukru škodí lidskému zdraví, o tom snad nikdo nepochybuje. Cukr je veřejným nepřítelem číslo jedna, démonickým zabijákem a spouštěčem mnoha chorob. Podívejme se ale na téma cukru střízlivým pohledem, ujasněme si základní pojmy a naučme se s cukrem zacházet tak, aby pracoval v náš prospěch.
Zobrazit celý článek »

Diskuse

vložit dotaz »

cukr, bíly jed

(honza54), 3. 11. 2017, 15:46

lepší cukr v kafi, než 10 hambáčů a 5 litrů koly

RE: cukr, bíly jed

(CenC-Z4UHDEo4YsXVuRjeN4sIexy.YsVVt%), 13. 11. 2017, 20:59

Každému kdo dostane chuť na tu hrůzu s nízvem Coca cola bych dala povinně přečíst to, co se píše zde: Coca Cola - víte, co vůbec pijete?
Zajisté už by každého přešla chuť. My jsme jednou dělali hoku pokus. Na kopci jsme do dolíku postavili lahev coly a do ní hodily kovovou dvoukorunu. Začalo to bublat, šumět a pak dobře desetimetrový gejríz, jako rachejtle. Tak nějak nám to funguje v žaludku. No jak se říká, jaký si to uděláš, takový to máš. V v 1l coly je 100g cukru. Takže 1OOg cukru za 25,-Kč - to je dobrý luxus. V dnešní době je kilo cukru kolem 17,-Kč.

RE: cukr, bíly jed

(CenC-Z4UHDEo4YsXVuRjeN4sIexy.YsVVt%), 13. 11. 2017, 21:02

Všem se omlouvám, když jsem si to po sobě přečetla. Dávám té češtině na zadek.

CUKR!?

(Jana), 30. 10. 2017, 10:22

Největší problém vidím v tom , že cukr = sacharóza se dnes v běžně kupovaných potravnách skoro vůbec nevyskytuje. Všude je zastoupen glukózo-fruktózovým sirupem. Protože pro výrobce je to technologicky výhodné a hlavně daleko levnější. A i když dáme dítěti velmi zřídka nějakou kupovanou sladkost , tím , že je tam tato složka mu vlastně nevědomky zadělávámě 10x více na obezitu , než kdyby snědlo obyčejný cukr. Nechápu, proč se tímto nezabývá EU, když třeba upozorňuje na aromata. Cukru je přeci nadvýroba , tak proč netlačí na výrobce, aby používali sacharózu a ne glukózo-fruktózový sirup. A pak, spoustu lidí je opravdu mylně přesvědčeno , že použíje-li alternativní sladidlo ( med, kokosový cukr a pod) je to méně kalorické. Energetická hodnota v těchto alternetivních sladidlech zůstává, ta se nemění tím , že je kupujete v BIO prodejnách za 10x vyšší cenu. Jediná cesta je navyknout tělo na nesladké, nabo mírně sladké. Ale tato cesta je velmi složitá a rovná se alkoholové abstinenci. Takže klobouk dolů pře všemi rodiči , kteří bez sladkého a tím i bez návyku na sladké vychovávají své děti od útlého věku. My, závislí na cukru máme opravdu problém ho omezovat. A tvrzení , že při chuti na sladké Vám pomůže bílkovina, alespoň u mne nefunguje ! Mlsná je potvora a jen tak Vás honit nepřestane a nějaký kus masa je na ní prostě krátký, neslazený tvaroh , taky není žádná pochoutka a luštěniny sice mají velký obsah bílkovin , ale i sacharirů . Takže kažodenní boj. A kdo tvrdí , že ne, tak podle mne, nemluví pravdu.

RE: CUKR!?

(CenC-Z4UHDEo4YsXVuRjeN4sIexy.YsVVt%), 13. 11. 2017, 20:39

Ve všem souhlasím, je to všudepřítomný biznis, a vůle našich zákonodárců je také podložena penězi. Dokud si naši občané neuvědomí jak to je, tak nám sotva někdo pomůže. Vždyť cukr je i v dětském sunaru, takže už od kojence jsme na něj naučeni.

Co najdete ve zpravodaji?
Podívejte se na ukázku...

PředchozíDalší
Portál provozuje Tarsago | © 2018 VIZUS & Tarsago | kontakt | Používáme redakční systém Vizus CMS