Proč byste klíště neměli odstraňovat kroucením?

Čím dříve ho vytáhnete, tím lépe. Ale ať již po směru hodinových ručiček nebo proti, kroucení klíštětem nemá smysl. Poznejte parazita zblízka a pochopíte proč.
Zobrazit celý článek »

Diskuse

vložit dotaz »

Klíště

(VWPsQNus7.mMHYqTVV~UOYTuVVSsQNu), 22. 6. 2017, 14:13

Nejprve k češtině... Otřesná. Pokud jde o klíště jako takové, proč "byste"? Vás se klíště paní autorko netýká?
Klíště je pro mne kulturní hmyz, anžto jsem jej ze sebe nikdy (!!!) nepáčil a to jsem v přírodě velmi často, často projíždím na kole neupravovanými cestami vysokou trávou - a nic. Stačilo mi pobývat pár týdnů v krásách vlasti -mezi Jihlavou, Třeští až po Slavonice a pohybovat se s domorodým obyvatelstvem hromadnými dopravními prostředky a lovil jsem blechu ob den... Asi tak.

Kliešť.

(VWPsQNuEWkvk4YTuVVSsQNu), 29. 5. 2017, 12:14

Je smutné a tým si len potvrdzujem svoju myšlienku, že vačšina vedcov sú hlupáci, nevzdelanci, aj keď nejaké školy majú. Mikroskop je známy veľa rokov a oni teraz zistia, že kliešť nemá na sosáku závit, ako do teraz tvrdili.

Raději kroucení

(Zdenda), 23. 5. 2017, 08:17

Tak ze zkušenosti musím říct, že klíště se spíše přetrhne kýváním. Léta odstraňuji klíšťata kroucením. Mám vytažených minimálně 50 klíšťat. Používám kleštičky na klíšťata, a protože jsem pravák tak kroutím proti směru hodinových ručiček a nikdy nebyl problém.

RE: Raději kroucení

(VWPsQNudb-nCQNs6JyvjFo), 23. 5. 2017, 11:32

Taham klíšťata psům, kočkám a dětem několikrát týdně mnoho let. Minimálně 100 klíšťat. A VŽDY KROUCENÍM. Pouze jednou mi zůstala hlavička. Tím, že se bude klíště pomalu viklat se maximálně dosáhne toho, že v ohrožení pustí do těla víc jedu, než při půlsekundovém výkrutu.

RE: Raději kroucení

(Jitka), 23. 5. 2017, 12:05

Já zas kývám, jen ho "hladím" prstem a nakonec skoro vždycky vypadne samo. U kroucení jsem ho musela stisknout víc, a to si pak připadá ohrožené, myslím si, a taky ho přímo vymačkáváte do rány. Když do něj jen tak trochu šťouchám, podle mě ani nepozná, že se něco děje, protože třeba na psu kterej prolejzá všude možně, se mu to děje každou chvílu. I když teď už psi už mají obojky a klíšťata z nich opadávají, a nikdo nemusí ani kývat, ani kroutit :-)

RE: Raději kroucení

(radek), 23. 5. 2017, 16:57

Ze psu a kocek odpadavaji samy vetsinou az jsou nacucany...

Co najdete ve zpravodaji?
Podívejte se na ukázku...

PředchozíDalší
Portál provozuje Tarsago | © 2018 VIZUS & Tarsago | kontakt | Používáme redakční systém Vizus CMS