Ohňostroje a petardy mají i svou temnou stránku. Děsí a zabíjejí

Zábavní pyrotechnika jako by neodlučně patřila k veselému vítání nového roku. Její následky však ani trochu veselé nejsou. Má na kontě mnoho mrtvých, slepých, hluchých či ztracených zvířat.
Zobrazit celý článek »

Diskuse

vložit dotaz »

správný postup

(h_mMFYq178m.CxenVvbjcL), 9. 2. 2017, 12:46

Pyrotechnika nemusí být nebezpečná. Stačí správný postup při použití. http://www.colosus.cz/clanky/jak-odpalit-ohnostroj/ Pejsci to snášejí hůře, ale s tím se nedá nic dělat.

RE: správný postup

(Marie), 9. 2. 2017, 14:49

Jasně, s tím se nedá nic dělat, a stovky ptáků musí zahynout, s tím se nedá nic dělat, protože my se prostě bez hloupejch, hlučnejch a smradlavejch rachejtlí nedovedeme zabavit....

Svinstvo všude kolem po "oslavách"

(VWPsQNuEWkGkQNs6JyvjFo), 27. 12. 2016, 01:32

Všechny ty petardy a podobné "zázraky" většinou nakoupené ve vietnamských tržnicích považuji za vyhazování peněz do luftu. Ranní vystřízlivění z tohoto slavení? Všude samé zbytky této slávy, že není kam šlápnout.

Petardy vs mazlíčci

(VWPsQNuH0mEjFm4Umbm~g), 26. 12. 2016, 12:07

Nebylo by lepší nenabádat lidi k nepoužívání petard, ale bojovat za to, aby se petardy v ČR vůbec neprodávaly?!

RE: Petardy vs mazlíčci

(František), 26. 12. 2016, 12:53

Jen bojujte, směle do toho! A začněte ve své obci, vyhláškou to může omezit. Ale protože do letošního Silvestra se vám ten celorepublikový zákaz těžko podaří vybojovat (ono fakt nejste jediný, který se o to snaží - tady spíš chystá snažit? Nebo ani to ne, a jen tak zbytečně filosofujete?), budu vděčný za každého, který si uvědomí následky svého jednání a petardy letos nenakoupí. Je potřeba oboje, ale to snad musíte vědět sám, pokud nemáte hlavu jen proto, aby vám nepršelo do krku.

Děsí a zabíjejí

(VWPsQNuBWkqkQNs6JyvjFo), 26. 12. 2016, 10:08

Nejen Ohňostroje a petardy mají i svou temnou stránku, ale taktéž každoměsiční zkoušení sirén, kostelní a jiné zvony a další hlukotvořící nesmysly vytvořené člověkem k jeho pobavení a zábavě! Bohužel nejen zvířata, ale i děti či starší nebo citlivější osoby toto vnímají negativně, hlavně když jsou tomuhle vystaveni v bezprostřední blízkosti zdroje hluku!
Věřte, vím o čem mluvím-píšu!

Co najdete ve zpravodaji?
Podívejte se na ukázku...

PředchozíDalší
Portál provozuje Tarsago | © 2018 VIZUS & Tarsago | kontakt | Používáme redakční systém Vizus CMS