Chcete mít kuchyni jako z časopisu? Základem úspěchu jsou rostliny, které jí doslova vdechnou život. Jak ale vybrat ty správné, kterým bude dobře i v prostředí kuchyně, kde se v důsledku vaření vzduch často otepluje a zase chladne, mnohdy v ní ani není dostatek světla, nebo dokonce ani místo na květináč? Na všechny tyto komplikace jsme mysleli a přinášíme vám 10 tipů na rostliny do kuchyně, které budou nejen její ozdobou, ale některé mají dokonce i praktické využití!

Kterou pokojovou rostlinu umístit do které místnosti? To se dozvíte ve videu:

Zdroj: Youtube

Přírodní čističky vzduchu téměř zadarmo

Šplhavice zlatá

Naprosto nenáročnou rostlinkou je šplhavnice zlatá s drobnými dvoubarevnými listy. Dorůstá až do délky 120 centimetrů, a tak vytváří dlouhé šlahouny. Zaujme také díky své schopnosti čistit vzduch, což v kuchyni rozhodně přijde vhod.

Filodendron

Stejně dobrým čističem vzduchu jsou i filodendrony. Ty nás okouzlí především díky svým velkým listům netradičních tvarů.

Zelenec

Nesmíme zapomenout ani na zelenec, jehož dlouhé listy vyrůstající z růžice dorůstají délky až 40 centimetrů. Je to také nádherná a nepřehlédnutelná přírodní dekorace, kterou stejně jako obě předchozí můžeme v kuchyni umístit do závěsného květináče, takže nebude zabírat téměř žádné místo.

Vlastní bylinky

Tento tip ocení především majitelé kuchyní s dostatečným přísunem slunečních paprsků. Vypěstovat si totiž můžeme i vlastní bylinky. Tím zároveň ušetříme za nákup těch sušených z obchodu, a ještě nám v kuchyni udělají parádu a hezky ji provoní. Dařit se v kuchyni bude jak bazalce, pažitce, mátě, ale i rozmarýnu nebo oreganu.

Krásných květů není nikdy dost

Africká fialka

V kuchyni se bude dařit i fialce africké, která se od přechozích druhů jasně odlišuje svými barevnými květy, jež nás budou těšit po celý rok. Fialky nezabírají mnoho místa, a navíc na výběr máme z širokého barevného spektra květů od tmavě fialové až po sněhově bílou.

Líbivé jsou ale i její masité listy srdčitého tvaru, které jsou díky drobným chloupkům skutečně příjemné na dotek. Jestliže jste milovníci zdobnějších rostlin, očaruje vás i jasmín, a to především svou omamnou vůní, která se line z drobných bílých kvítků.

Co takhle vlastní kávovník?

Vedle nešlápneme ani s kávovníkem arabským. Kávovými zrny nás sice s velkou pravděpodobností nepotěší, ale svým vzhledem ano. Zútulněte si kuchyni kávovníkem a jeho lesklými listy se zajímavým drobným zvlněním a nebudete zklamáni. I když na to možná nevypadá, při mírné péči vydrží opravdu hodně.

Pepřinec zkadeřený

Podobné vlastnosti pak najdeme i u pepřince zkadeřeného, u nějž je zvlnění listů ještě výraznější. Jeho přítomnost bude ve vaší kuchyni výrazným estetickým prvkem, který přitáhne pozornost každé návštěvy.

Tchynin jazyk přežije i týden bez zálivky

Pokud prahnete po rostlince, ale bojíte se, že vám uschne, když ji nebudete každodenně zalévat a občas na ni nedopatřením zapomenete, pak je ideálním řešením tchynin jazyk neboli tenura. Jde o rostlinu se špičatými listy, které existuje okolo 70 druhů, a tak si můžeme vybírat podle konkrétního tvaru listů nebo mezi těmi velkými či zakrslými.

Ti z nás, kteří se na světě již pohybují přece jen déle, si tchynin jazyk jistě vybaví z domácností našich babiček, kde býval oblíbenou a rozšířenou ozdobou. Babičky zkrátka dobře věděly, co dělají.

Miniaturní citrusy

Miniaturizované citronovníky nebo mandarinkovníky budou úžasným zdrojem svěží vůně a krásných plodů. V kuchyni se jim na světlém stanovišti bude dařit dobře, jejich vůně osvěží vzduch a budou se tam nádherně vyjímat.

Bezúdržbové sukulenty

Se zaléváním si nemusíme lámat hlavu ani u sukulentů. Skvělým příkladem z této kategorie je aloe vera, jejíž listy můžete dokonce využít i pro lepší hojení ran a léčivý gel z nich se zvládne postarat i o mnoho dalších zdravotních problémů.

Výběr tedy máme, jak je vidět, opravdu bohatý. Pustíte se také do zkrášlování kuchyně?

Poslechněte si novou epizodu našeho podcastu iReceptář do ucha. Hostem byla tentokrát Monika Kořínková z Monamy, kde vaří vynikající marmelády, ale taky pečou úžasné zákusky:

Zdroje: thespruce, emero, floranazahrade