Domov a bydlení

Nejlepší jsou plastové škrabky, které jsou opatřeny z jedné strany gumou.

Škrabka na led může poničit okna u auta. Jak ji použít, aby se to nestalo?

Přestože zima teprve začíná, noční a ranní teploty už padají pod nulu. A ten, kdo ráno jezdí do práce automobilem, má hned po ránu nechtěnou rozcvičku díky namrzlým sklům. Je mnoho způsobů, jak se zbavit námrazy z oken, ale nejčastějším pomocníkem je klasická škrabka na led. Je potřeba použít ji správně abyste očistili sklo, ale neponičili vůz.
Péče o tuto dominantní krásku je v zimě o něco náročnější než v letních měsících.

Péče o orchidej: Víte, že ji nesmíte dávat poblíž ovoce?

Exotická a tolik oblíbená orchidej potřebuje během zimního období trošku odlišný přístup a samotná péče o ni je jiná než v létě. Všichni, kteří tyto nádherné květiny pěstují už delší čas, to vědí. Začátečníkům dáme pár tipů, co a jak. Ale co možná neví ani zkušení, je to, že orchideje by neměly být v blízkosti ovoce. Proto vánoční mísy s jablky a pomeranči postavte do bezpečné vzdálenosti od těchto pokojových květin.
Vánoční hvězda neboli Poinsettie (Euphorbia pulcherrima)

Jak zalévat vánoční hvězdu? Většina lidí to netuší a zničí ji ještě před Vánoci

Vánoční hvězda je v adventní době jednou z nejprodávanějších květin. Už po mnoho let totiž patří mezi oblíbené symboly Vánoc. Mohou za to její rudě zbarvené listeny, které navozují pravou sváteční atmosféru. Bohužel se často stává, že pár dní po tom, co ji doneseme z obchodu, začne chřadnout. Jak často zalévat vánoční hvězdu?