Domov a bydlení

Nezaměnitelná květina, jejíž květ se liší od listů pouze zabarvením, pochází z Mexika.

Vánoční hvězda a zalévání ledem: Funkční tip, nebo naprostá hloupost?

Víte, která pokojová rostlina je v tomto období nejprodávanější? Je to teplomilná „Mexičanka“! Ano, řeč je o vánoční hvězdě, která získává body nejen za to, že je symbolem Vánoc, ale také za svou krásu a typické zbarvení. Nejlépe se jí bude dařit na teplém, světlém a před průvanem chráněném místě. A samozřejmě záleží i na tom, jak budete květinu zalévat. Právě na toto téma existuje mnoho mýtů a domněnek. Jednou takovou myšlenkou je diskutovaný led, díky kterému bude rostlina ta nejúžasnější. Jak to tedy je?
Nebojte se sušit prádlo venku i v mrazu.

Sušení prádla v zimě bez sušičky: Extra rychlé! Triky, které vám usnadní život

Sušení prádla v zimě není žádný med. Chybí venkovní teplý letní vánek i horké paprsky slunce. Na domácí sušák se vejdou sotva dvě plné pračky, a ještě k tomu schnou i několik dní. Kromě toho, že přijdeme o dost místa v bytě, mokré prádlo také zvyšuje vlhkost vzduchu v místnosti, což může způsobit tvorbu nepříjemných plísní. Ale vše se dá vymyslet! Chce to jen vědět, jak na to.
Statická elektřina v zimě trápí i jemné vlásky dětí.

Jak se zbavit statické elektřiny v bytě: Pomůže voda i nošení mincí

Určitě znáte ten pocit, když se doma něčeho dotknete a dostanete „ránu“, či spíše elektrický výboj. Tento jev se objevuje hlavně v zimě a má na něj vliv mnoho souběžných faktorů. Někdy můžete dokonce statickou elektřinu i slyšet, když třeba vaše kočka chodí po koberci, nebo najdete na vlasech či zádech nalepený kus papíru, o kterém jste neměli ani ponětí. Co s tím?