Domov a bydlení

Na červce si dejte opravdu pozor, protože mohou vaše pokojovky i zahubit.

Jak poznáte, že se na vašich pokojovkách usadili červci a chtějí je zničit?

Pokojové květiny momentálně zažívají dobu vegetačního klidu. Přesto jim věnujte péči a dostatečnou pozornost. Během zimy jim chybí nejen dostatek světla, ale reagují i na suchý vzduch vytopených bytů a nepříjemný průvan vzniklý při větrání. Na co je potřeba dát opravdu „bacha“? Na nebezpečné škůdce, kteří by je mohli dokonale zlikvidovat. Zahrajte si na doktory a občas své zelené kamarádky pečlivě prohlédněte. Červci nejvíce útočí právě v zimním období.
Některé domácnosti sází na barvy.

Jak pověsit správně elektrické svíčky na stromek?

Zatímco jedni preferují lidový stromeček se slaměnými ozdobami a jablíčky, jiní si potrpí na lesklé mnohabarevné ozdoby. Elektrická světla nebo svíčky ale nechybějí většinou v žádné domácnosti, protože k atmosféře Vánoc už prostě patří. Někdo věší elektrická světýlka na stromeček jako první, aby kabel zůstal co nejvíce skrytý, jiní zase světýlky nakonec dokreslují celkovou výzdobu stromečku. Jak světýlka věšet správně?
Pečujte o kořeny orchidejí, jsou jiné než u ostatních rostlin.

Jak zastřihnout orchideji kořeny. Buďte brutální, orchidej zase krásně pokvete

Orchideje jsou bezesporu nádhernými rostlinami a jejich exotický původ i květ z nich dělá skvost mezi pokojovkami. Jakmile jednou přijdete na to, kde se orchidejím nejlépe daří a kdy si na ně vzpomenout se zálivkou, pak vaše okenní parapety ožijí nádhernými barevnými vodopády neobvyklých květů. Proč se ale zmiňuje zastřihávání kořenů? Měli bychom všechny kořeny orchidejím zkracovat?