Kde bude 17. listopadu 2022 otevřeno?
Zdroj: Profimedia

17. listopadu: Kde bude ve svátek otevřeno a kde si rozhodně nenakoupíte?

Nevyznáte se v otevíracích dobách o svátcích během roku? Zákony platí už šest let, přesto má většina z nás zmatek v tom, kdy je na který svátek otevřeno a kdy ne. Jak je to tedy ve čtvrtek 17. listopadu?

Každý svátek je vítaným volnem pro všechny, kteří ten den nemusí do práce. 17. listopad, Den boje za svobodu a demokracii, tento rok vychází na čtvrtek. Stačí si vzít jeden den dovolené a rázem tak získáte i s víkendem čtyři dny volna.  

Na poslední chvíli

Většina z nás volno využívá k odjezdu mimo domov, za odpočinkem, rodinou či přáteli nebo na chaty a chalupy, které je v těchto dnech už nejvyšší čas zazimovat. Zařídit a nakoupit všechno ještě před začátkem volna bývá náročné, takže pokud necháváte nákupy na poslední chvíli, jistě vám přijde vhod informace, kde si ve svátek 17. listopadu nakoupíte a které obchody budou mít zavřeno.

žena nákup potraviny V menších obchodech může být zavřeno, raději se informujte předem. Zdroj: Shutterstock

Buďte v klidu

Máme pro vás dobrou zprávu, tento den patří do takzvaných menších státních svátků, kdy mohou být i veliké prodejny otevřené. Všechna větší nákupní centra a obchody s potravinami by měly mít otevřeno, takže si větší nákupy můžete v klidu rozvrhnout a naplánovat nebo se nestresovat na dovolené, pokud potřebujete někde ve větším městě něco dokoupit.

Informujte se předem

I když zákon hovoří jasně, raději se před výpravou do nákupního centra informujte třeba na webových stránkách, zda je skutečně ten den otevřeno. Dobu dovolených řeší řada zaměstnavatelů volnem, z čehož může plynout i zavření obchodů. Zavřeno budou mít pravděpodobně i menší obchůdky, které si stejně jako vy mohou volno prodloužit i přes pátek 18. listopadu.

A ještě jedna důležitá informace na závěr: 17. listopadu je letos poslední státní svátek, kdy mohou mít veliké prodejny otevřeno. 


Zdroje: www.denik.czwww.e15.cz

Akční letáky