Domov a bydlení

Pomerančové slupky nevyhazujte, radši je využijte v domácnosti.

Co se stane, když slupkami od pomeranče vytřete dřez? To a další skvělé triky

Pomeranče jsou nejoblíbenějšími citrusovými plody. Jejich šťavnatá dužnina plná vitamínu C je vítaným osvěžením, kandovaná kůra slaďoučkou pikantní tečkou na cukroví, vůně květů oblíbeným parfémem kosmetických výrobků. Možná vás ale překvapí, že pomerančová kůra má mnohé využití i v domácnosti. Na co se hodí slupky z pomerančů a jak je využít? Vyzkoušejte několik tipů. Pomerančové slupky vás překvapí!
Jak vyrobit klimatizaci za pár korun? Zvládne to i žena za čtvrt hodiny.

Jak vyrobit klimatizaci za pár korun. Zvládne to i žena za čtvrt hodiny

Vedra střídají bouřky, následuje týden jako aprílový, pak pár dní podzimu a zas vedra. V každé horké noci, kdy nemůžete usnou, přemýšlíte o klimatizaci. V ten okamžik byste za ni dali nevím co, ale když přijde na lámání chleba, nechce se vám do klimatizace ani stavebních úprav investovat. Tak to jsem na tom stejně! Přemýšleli jste už někdy o tom, že si vlastní klimatizaci můžete vyrobit u vás doma? Stačí jen koupit několik nezbytných součástí a podomácku vyrobenou klimatizaci vyrobíte raz dva.
Bromélie mají úžasné květy.

Bromélie: Jak o ně správně pečovat? Je to snadné, jen nesmíte udělat tuto chybu

Bromélie jsou úžasné. Nemusíte vymýšlet žádné složitosti, pěstujte je podle jejich vlastních pravidel a z růžice zdobných listů vám vykvete exotický květ podivné struktury. Je to kousek jihoamerické džungle na polici v obýváku, nezkrotný, ale nenáročný. Je to květina ideální pro ty, kteří tvrdí, že pěstování květin nerozumí. Když maličko přeschnou, nevadí. Hlavně nepřelít!