Perfektně čistá toaleta je vizitkou každé správné domácnosti. Jedná se o lokalitu s výskytem mnoha bakterií, a proto by se zde dostatečná hygiena neměla nikdy zanedbávat. Nemusíte si však kvůli tomu zbytečně pořizovat kvanta chemických produktů. Leckdy jsou účinnější domácí vychytávky, u kterých se navíc ani moc nenadřete. Zkuste proto tentokrát fígl s alobalem!

Jak to funguje? Podívejte se v tomto videu na YouTube, kanál Cleaning Insider:

Zdroj: Youtube

Vhoďte alobal do nádržky

Nejprve si vyrobte z alobalu několik alobalových koulí. Stačí, když odtrhnete několik dostatečně velkých kusů alobalu a smáčknutím z nich vyrobíte pevné koule o průměru 3 až 5 cm. Následně odšroubujte poklop nádržky a koule do ní vložte.

Brzy se dočkáte obdivuhodného výsledku. Když budete alobal používat poprvé, nechte ho působit déle, tedy asi tak 5 minut. Pokud byla nádržka zanesena vodním kamenem a dalšími nečistotami, nenajdete je, a to díky chemickým reakcím, které alobal vyvolal. A chcete znát další tipy?

Dokonalý čisticí mix

Pokud chcete mít dokonale čisté WC a navíc bez zápachu, vyrobte si jednoduchou směs. Smíchejte dohromady 1 lžíci jedlé sody, 1 lžíci pracího prášku a 3 lžíce octa. Veškeré ingredience by se měly řádně rozpustit. Tento čistící prostředek je vhodný nejen na čištění nádržky, ale i stěn klozetu a záchodového prkénka. Po působení očistěte vnitřní stěny WC štětkou a spláchněte. Vnější stěny a prkénko osušte do sucha.

Výborně funguje i jedlá soda se solí

Další osvědčenou směsí na dokonale čisté WC je kombinace 100 g hrubozrnné soli a 10 g jedlé sody se 100 ml vody. Vzniklou hladkou směs naneste jako v předešlém případě na vnitřní stěny mísy a nechte alespoň hodinu působit. Nakonec toaletu náležitě dočistěte. Díky této směsi se snadno zbavíte nejen veškerých nevzhledných žlutých skvrn, ale i vodního kamene a případného zápachu.

Zvládne to i samotný ocet

Pokud zrovna doma nemáte moc na výběr a některou surovinu nemáte po ruce, zcela jistě si vystačíte i se samotným octem. Dokonale likviduje nežádoucí bakterie a rozpouští mastnotu a nehezké skvrny. Nalijte do nádoby 1 l octa, přiveďte jej postupně k varu a pak s ním polijte stěny toalety. Nechte alespoň hodinu působit a opět dočistěte běžným způsobem.

Nemáte ani ocet? Sáhněte po česneku!

K čištění toalety můžete s přehledem využít i obyčejný česnek. Jedná se totiž o prvotřídní dezinfekční prostředek. Obsažené látky zvládají rozpustit skvrny a likvidovat nebezpečné mikroby. A jak česnek k čištění aplikovat? Vhoďte dvakrát týdně do mísy oloupaný stroužek česneku a nechte ho tam přes celou noc. Ráno už jen spláchněte a je hotovo!

Související články

Zdroje: www.chalupari-zahradkari.cz, www.sandnobydlet.cz, www.aazdravi.cz