Alobal je velice praktický materiál, který se s oblibou používá v každé domácnosti. Zpravidla k balení potravin, anebo při vaření, pečení a grilování. Můžete ho však využít i mnoha dalšími způsoby, které vám podstatně ušetří práci. Co všechno takový obyčejný alobal umí?

Jak vám alobal v horké vodě pomůže? Na to se podívejte v tomto videu:

Zdroj: Youtube

Dokonalý čistič příborů

Máte dojem, že vaše jídelní příbory ztratily správný lesk, jsou zašlé a občas se na nich vyskytují matné nebo rezavé skvrny? Pokud jim chcete vrátit původní krásnou podobu, zkuste již zmíněný trik s alobalem. Do dostatečně velkého hrnce nalijte vodu a rozmíchejte v ní 1 polévkovou lžíci jedlé sody a stejné množství cukru.

Dejte na plotýnku a ve chvíli, kdy se směs začne vařit, vhoďte do ní 3 až 4 kuličky z alobalu. Vložte znečištěné příbory a nechte ještě na mírném stupni vařit. Asi po 10 minutách hrnec stáhněte ze sporáku a příbory ještě omyjte ve vodě se saponátem na nádobí. Poté je rozložte na čistou utěrku, nechte oschnout a nakonec náležitě vyleštěte. A co dalšího alobal zvládne?

Snadná likvidace připálenin

Připálil se vám hrnec či pekáč? Nemusíte je složitě drhnout drátěnkou, práci vám usnadní opět alobal. Zmačkejte kus alobalové fólie do koule a použijte ji k čištění. Připálená špína vám bude doslova mizet pod rukama.

Efektivnější praní

Alobalové kuličky můžete využít i během praní prádla. Stačí, když 3 až 4 kusy vložíte do bubnu pračky společně se špinavým oblečením. Zvýšíte tak nejen účinnost praní, ale budete eliminovat i nepříjemnou statickou elektřinu, která způsobuje, že se nečistoty přichytávají k oblečení. Alobal v tomto případě řádně stlačte, aby koule neměly ostré hrany a výhodou je, že je můžete použít i opakovaně.

Alobal i do sušičky

Podobným způsobem jako do pračky, můžete vložit alobalové koule i do sušičky společně s mokrým prádlem. Dokonale provzdušní jednotlivé kusy, a hlavně zkrátí celkovou dobu sušení. Nahradí použití gumových a tenisových míčků. 

Rychlejší a snazší žehlení

Alobal je drahocenný materiál, který neváhejte použít i během žehlení. Stačí, když jím podložíte potah žehlícího prkna. Značně si zjednodušíte práci a dokonce si o polovinu zkrátíte čas. Když se hliníková fólie zahřeje, zajistí přenos tepla i na spodní stranu žehleného prádla, které se tímto automaticky vyhladí.

Zdroje: www.dumazahrada.cz, www.adbz.cz, www.svetkreativity