Přemýšlíte nad tím, jak letos obarvíte vajíčka? Pokud chcete zkusit něco nového a mít netradiční, ovšem velice zajímavé vejce či kraslice pro koledníky, máme pro vás tip! Vytrhne vám trn z paty i v případě, že náhodou nebudete stíhat. Bude vám stačit trocha rýže a pár drobností.

Jak vyrobit mramorovaná vajíčka pomocí rýže?  Podívejte se na YouTube video na kanálu Everybody Craves:

Zdroj: Youtube

Zábava pro celou rodinu

Velikonoce jsou nejen největším křesťanským svátkem, ale také oslavou příchodu jara. Jedním z typických symbolů jsou vajíčka, která se dekorují mnoha způsoby. Barvení vajec je činnost, při níž se zabaví jak děti, tak i dospělí. Přemýšlíte, jak letošní nadílku pro koledníky obarvit?

Minimum práce, dokonalý výsledek

Jestliže chcete letos koledníky překvapit a netrávit dekorací vajíček přespříliš času, zkuste metodu s rýží. Stala se hitem internetu! Je totiž jednoduchá a během pár minut jste se vším hotovi.

S použitím rýže vám vznikne na vajíčkách netypický vzhled s romantickými a něžnými motivy. Můžete zvolit jakékoliv odstíny a šikovně a zajímavým způsobem je kombinovat.

Vejce nebo kraslice?

Nejprve si uvařte vajíčko natvrdo a nechte je vychladnout ve studené vodě. Koledníkům půjdou lépe oloupat. Pokud chcete barvit kraslice, vajíčka si nejprve vyfoukněte. Povrch skořápky pak otřete ubrouskem úplně dosucha.

Připravte si barvící rýži

Jako druhý krok si připravte takový počet uzavíratelných kelímků či misek, kolik budete chtít použít barev. Využít lze v tomto případě i uzavíratelné pastové sáčky. Vložte dovnitř cca 3 polévkové lžíce syrové rýže a přikápněte pár kapek barvy.

Sytost odstínu se bude odvíjet od výše použitého množství. Vhodné jsou barvy potravinářské nebo tekuté netoxické dětské craft barvy na papír, karton či dřevo. Pak nádobu či sáček uzavřete a rýži s barvou vzájemně promíchejte.

Jde se dekorovat

Do takto připravené rýže vždy vložte jedno vejce a po uzavření nádoby či sáčku jej v ní lehce oválejte. Pak každý kus vyjměte a nechte na papírové utěrce důkladně uschnout. Můžete udělat vajíčka jen dvoubarevná, anebo jednotlivé odstíny přes sebe překrývat dle vaší fantazie. Vznikne vám velice originální žíhaný vzor.

Související články

Zdroje: www.hobby.instory.cz, www.bhg.com, www.babinet.cz