Použití bobkového listu je snadný, levný a ekologický způsob, jak se zbavit všelijakých zápachů. Navíc se jedná o přírodní alternativu k chemickým dezinfekčním prostředkům, které mohou obsahovat škodlivé látky.

Prozradíme vám, jak bobkový list můžete geniálně využít k čištění, osvěžení a eliminaci zápachů v toaletní míse, aniž by vás to stálo nehorázné jmění!

Bobkový list má rovněž skvělé účinky na lidské zdraví. Které to jsou můžete zjistit z videa na YouTube, na kanálu drnespor:

Zdroj: Youtube

Běžné koření jako čisticí prostředek

Bobkový list obsahuje silice, které mají dezinfekční účinky. Kromě toho se toto koření nádherně rozvoní vždy, když se dostane do kontaktu s vodou. Esenciální oleje bobkového listu se totiž postupně začnou uvolňovat, čímž vytvoří příjemnou vůni a naopak neutralizují zápachy.

Pokud se tedy rozhodnete dát do záchodu bobkový list, nejenže celá koupelna bude krásně vonět, ale také se toaletní mísa dokonale vydezinfikuje.

Snadné použití bobkového listu

Použití bobkového listu je velmi jednoduché a nepotřebujete k tomu žádný složitý návod. Pouze stačí vzít jeden nebo dva listy a jednoduše je hodit do záchodové mísy. Doporučuje se to dělat pravidelně, ideálně jednou týdně, aby nevyprchala jeho účinnost. Díky antiseptickým vlastnostem pomůže eliminovat bakterie ve vodě a udržet tak záchod čistý.

Výroba přírodního čističe

Kromě pouhého hození bobkového listu do záchodu z něj můžete vyrobit přírodní čistič, který si poradí s většími nečistotami. Rozdrťte několik bobkových listů, které poté smíchejte s octem a vodou.

Tento přírodní čistič pak použijte k odstranění vodního kamene a usazenin v toaletní míse. Během čištění se zároveň rozline i příjemná vůně bobkových listů, která neutralizuje nepříjemnou zatuchlinu.

Aromatický difuzér do koupelny

Další možností, jak koupelnu účinně provonět, je za pomoci aromatického difuzéru. Stačí umístit několik bobkových listů do vody v difuzéru nebo aroma lampičce a zapálit. Jakmile se voda začne zahřívat, esenciální oleje z bobkových listů se postupně uvolní a naplní místnost svěží vůní.

Vonné sáčky k záchodu

Vytvoření vonných sáčků plných bobkových listů je rovněž skvělý způsob, jak využít jejich vůni v koupelně. Do malých sáčků nebo látkových pytlíků vložte několik bobkových listů.

Následně je rozmístěte za toaletní mísu či na poličky v koupelně. Tyto sáčky pomohou eliminovat zápachy, provoní místnost i vydezinfikují okolí.

Související články

Zdroje: aazdravi.cz, chalupari-zahradkari.cz, newsyou.info