Plastová fólie s bublinkami je velmi oblíbenou pomůckou při balení věcí. Pokud častěji nakupujete přes internet, možná se vám doma hromadí. Určitě ji nevyhazujte. Využijete ji doma při úklidu. Ukážeme vám jak.

Podlaha jako nová

Anglické hospodyňky motají bublinkovou fólii na mop a používají jí k vytírání podlahy. To je pak mnohem efektivnější než jen za pomoci hadru. Jak přesně bublinkovou fólii na podlahu použít se podívejte ve videu. Skvělý nápad najdete na YouTube kanálu Smart Fox:

Zdroj: Youtube

Trik spočívá v tom, že vložíte onu fólii mezi plochu mopu a obyčejné papírové utěrky. Obojí upevněte k mopu a dejte se do úklidu. Ten bude mnohem efektivnější.

Uklidňující praskání

Bublinková fólie má ale daleko víc využití. Asi nejčastější je funkce uklidňující, i když to zřejmě nebylo původním záměrem jejího vynálezce. Kdo by se ale alespoň jednou v životě neoddal antistresovému praskání malých bublinek, které na chvíli odplaví všechny starosti?

Před zimou se hodí

Až příště budete něco objednávat po internetu a zboží přijde bohatě zabalené ve fólii, schovejte si ji na zimu. Tato fólie funguje také jako skvělý izolační materiál. Ocení ho hlavně vaše rostliny na zahradě, které tak lehce ochráníte před zimními mrazíky. U zimy ještě zůstaneme. Bublinkovou fólii ocení i řidiči. Trik s ní totiž zajistí, že nebudete muset ráno škrábat zamrzlé sklo u auta.

Pro kutily jako dělaná

Skvělým pomocníkem je také pro kutily všeho druhu. Máte-li doma kufr s nářadím, můžete nářadí pomocí fólie prodloužit život. Jednotlivé přihrádky kufříku vystelte fólií. Ta zajistí měkkou podestýlku a nářadí se nebude o stěny kufru ničit.

Prostřednictvím bublinkové fólie také uspokojíte svého kreativního ducha. Můžete z fólie vystříhat nejrůznější tvary, nabarvit barvami a obtisknout na vybranou plochu. Do této činnosti klidně zapojte děti, uvidíte, že je tak na několik dlouhých minut krásně zaměstnáte.

Související články

Zdroje: www.nasdum.eu, www.ireceptar.cz