Vchodová stříška Giebelvordach 160 Edelstahloptik
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Buďte v suchu – stříšky nad vchod jsou jednoduchým řešením

Všichni to jistě známe - stojíme před domem a klíče od vchodu ne a ne najít a déšť nám nepříjemně padá za krk. S touto situací se setkává denně mnoho lidí, zvláště pak v předjaří a za podzimních sychravých dnů.

[Komerční prezentace] 

Není však nic jednoduššího, než si pořídit vchodovou stříšku, která vás ochrání před nevlídným počasím.

videostrisky

Na trhu jich najdete nepřeberné množství, v různých barvách, z různých materiálů konstrukce i zastřešení. Mohou být obloukové, sedlové i ploché. Díky rozličnému designu se hodí nejen nad vchody rodinných domů, ale i nad vstupy do kancelářských budov, škol a jiných veřejně přístupných budov, ideální jsou například jako zastřešení bankomatů a balkonů. Velmi oblíbené jsou tzv. modulární stříšky, jejichž šíři si sami můžete zvolit podle potřeby.

K mnohým z nich se dají i dokoupit postranní bočnice zabraňující větru či sněhu, aby se vám dostal takříkajíc „pod sukně“. Bočnice oceníte taktéž v zimních měsících, kdy sněží a vy musíte každou chvíli odmetat sníh z rohožky nebo balkonu.

Stříška doplněná LED osvětlením Stříška doplněná LED osvětlením Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Novinkou jsou stříšky s LED osvětlením (aby se vám ty klíče v tašce lépe hledaly nebo jste si mohli posvítit na příchozí návštěvu). Především si však nemusíte zvlášť pořizovat domovní světlo. Navíc, jak všichni víme, je LED technologie o mnoho úspornější, než osvětlení klasickými žárovkami při zachování stejné svítivosti.

Rechteck Daunus 200 LED Rechteck Daunus 200 LED Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Výhodou tohoto jednoduchého zastřešení je velmi snadná montáž, jak do cihlových zdí, tak i do zdiva zatepleného polystyrenem. Jak už je zmíněno výše, díky stavebnicovému systému si lze jednoduše určit i šířku zastřešení. Ovšem pozor, jedná se pouze o tzv. modulární stříšky. U běžných modelů rozměr nelze upravit.

Vchodová stříška Echtglasvordach HD LED Vchodová stříška Echtglasvordach HD LED Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Jako materiály konstrukce se nejběžněji používají vysoce kvalitní hliník a nerezová ocel, což zaručuje odolnost vůči korozi a vlivům počasí.

Vchodová stříška Guttavordach Vchodová stříška Guttavordach Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Někteří výrobci používají k lakování konstrukcí výhradně ekologické barvy, které neobsahují těžké kovy a rakovinotvorné nebo toxické látky. To ovšem neznamená, že by tyto barvy byly méně kvalitní, právě naopak.

Vchodová stříška Giebelvordach 160 Edelstahloptik Vchodová stříška Giebelvordach 160 Edelstahloptik Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Samostatnou kapitolou jsou pak krycí materiály stříšek. Nejčastěji se používá plexisklo, polykarbonát a akrylové sklo. Poslední jmenovaná krytina je užívána především u luxusních modelů stříšek.

Akční letáky