Celulitida neboli pomerančová kůže je nepříjemný estetický problém, který trápí velké procento žen. Jedná se o pokožku s drobnými nevzhlednými hrbolky a dolíčky. Zbavit se jí či zmírnit její rozsah můžete změnou životního stylu a také správně zvolenou péčí. Stejně tak byste měly myslet na to, že ke zlepšení vede i správná volba oblečení. Které druhy nejsou pro stav vaší pokožky tedy vhodné?

Celulitida! Co ji způsobuje a jak se jí zbavit? Podívejte se v tomto YouTube videu na kanále GymBeam cz:

Zdroj: Youtube

Postrachem celulitidy je správný krevní oběh

Pokud chcete celulitidě předcházet nebo se jí zbavit, měl by se váš výběr šatníku řídit dle toho, aby vám bylo v oblečení pohodlně a zbytečně nebyl negativně ovlivněný krevní oběh. Jedná se totiž o jeden ze základních prohřešků. Celulitida souvisí také se zadržováním vody v těle.

Rady stylistky

K této problematice se veřejně vyjadřuje i stylistka světových hvězd Lalla Bronshtein. Ve svých příspěvcích sděluje, že těsné oblečení se na tomto kožním problému značně podepisuje, protože zhoršuje přirozenou cirkulaci krve a lymfy. V minulých dobách se nosily zpravidla jen upnuté džíny a těsné šaty, protože to diktoval módní trend a na dnešní generaci žen se celulitida objevuje pravidelně.

Vyřaďte těsné oblečení, které škrtí

Těsné a nepohodlné kousky oblečení snižují často správný oběh tělních tekutin v nohách a vedou ke zvýšenému riziku celulitidy. Na vině je pak i sezení s překříženýma nohama, které vznik nehezké pokožky jen podporuje. Kombinace těchto dvou situací je pro zdravou a krásnou kůži nevhodná.

Pevné legíny

Přestože se jedná o poměrně oblíbené oblečení, které je vhodné nejen k mnoha halenkám a blůzkám, ale i na sport a volné chvíle, nemusí být tou nejlepší volbou pro každého. Zpravidla bývají s nízkým pasem a mívají střední kompresi, což se pro běžné použití zdá praktické a pohodlné. Ale pro vaši pokožku se nejedná o žádnou hitparádu. Pokožka je totiž po dlouhou dobu stažená a není v ní správná cirkulace krve, tudíž skvělé prostředí pro vznik pomerančové kůže.

Bodycon šaty

Obepnuté šaty, které zdůrazňují ženské křivky, jsou mezi ženami značně oblíbené a jistě podtrhují sebevědomí a sex-appeal. A navíc nikdy nevyjdou z módy. Nejsou však ideálním řešením pro krevní oběh a lymfu. Noste je proto jen příležitostně a ve vhodný okamžik. Lalla k tomu říká: „Šaty na tělo s dlouhým rukávem obepínají všechny vaše křivky a tvary – ale nejsou dobré pro oběh. Vzhledem k tomu, že pokrývají celé tělo, je bohužel větší šance na rozvoj celulitidy i v jiných oblastech těla než jen na nohou."

Těsné overaly

Overaly neboli kombinézy, které jsou velmi těsné a zakrývají celé tělo, skýtají stejný problém jako ty výše uvedené. Přestože se v posledních letech jedná o trendy oblečení, noste raději volnější střihy z maximálně elastických materiálů. V tomto případě je totiž v overalu utěsněné celé tělo a celulitida tak hrozí na více částech.

Co je ideální nosit?

Skvělým řešením jsou rovné a volné džíny, v nichž je pokožka bez jakéhokoliv nepříjemného útlaku. Vhodné jsou volné košile, klidně i o velikost větší, které jsou extrémně pohodlné. Platí to i o halenkách, pohodlných svetrech a volných šatech.

Související články

 Zdroje: www.thesun.co.uk, www.maminka.cz, www.gymbeam.cz