[Komerční prezentace]

Životnost střechy KM Beta prodlužuje až na 100 let především nízká nasákavost a výborná mrazuvzdornost. Nasákavost je důležitou vlastností krytiny a představuje procentní přírůstek hmotnosti po nasycení vodou.

Nasákavost krytiny KM Beta je velmi nízká, maximálně 9 %, což v praxi znamená podstatně vyšší životnost střešních tašek. Při silných mrazech by se totiž voda změnila v led, zvýšila by tak svůj objem, čímž by došlo k vnitřnímu pnutí a tím pádem i k poškození střešní krytiny.

Krytina KM Beta vyniká kromě nízké nasákavosti i výbornou mrazuvzdorností. Tato vlastnost, udávaná v cyklech, je zkoušena střídavým zmrazováním a rozmrazováním tašek nasycených vodou. Podle technické normy by měla betonová krytina vydržet nejméně 25 zmrazovacích cyklů. Krytina KM Beta prošla zatím stovkou zmrazovacích cyklů, ve kterých obstála bez porušení a vad.

Tašky KM BETA navíc vynikají výbornou pevností a únosností, takže střecha vydrží i silný tlak, např. v zimě velké množství ležícího sněhu, a hodí se tak i do náročných klimatických podmínek. I díky těmto vlastnostem nabízí společnost KM Beta záruku 30 let právě na kvalitu materiálu, pevnost, mrazuvzdornost a neprosákavost betonových tašek a betonových doplňků.

Stále jako nová

Střešní tašky KM Beta jsou vyráběny z prvotřídních surovin, zejména velmi jemného křemičitého písku, který vytváří hladký bezvrásčitý povrch, jenž eliminuje zanášení a růst mechů. Po celou dobu životnosti střechy tak mohou krásně vyniknout atraktivní barevné odstíny, ve kterých je krytina vyráběna. Kvalitní povrchové úpravy střešních tašek zajišťují jejich dlouhou životnost, rovnoměrnou barevnost v celé ploše a barevnou stálost.

Výběr odstínů a variant povrchové úpravy

V nabídce KM Beta se nachází sedm různých barevných odstínů a široké spektrum povrchových úprav. Součástí střešního systému jsou dva různé typy střešní krytiny:

KMB Beta je klasická krytina snejdelší tradicí, těšící se dlouhodobě důvěře architektů, projektantů, pokrývačů i stavebníků.

Velmi oblíbená je také krytina KMB Hodonka, která na střeše vytváří zajímavé efekty.

Střešní tašky KMB Beta se vyrábějí v sedmi barevných odstínech:

 • cihlová,
 • višňová,
 • hnědá,
 • šedá,
 • černá,
 • zelená,
 • případně i modrá.

Tašky KMB Hodonka pak v nejoblíbenější čtveřici odstínů:

 • cihlová,
 • višňová,
 • hnědá,
 • černá.

Kvalitní povrchové úpravy střešních tašek zajišťují jejich dlouhou životnost, rovnoměrnou barevnost v celé ploše a barevnou stálost. Zákazník si může vybrat z celkem čtyř možností:

 • Elegant (dvojitý akrylátový nástřik — matný povrch),
 • Briliant (speciální dvojitý nástřik s leskem),
 • Efekt (kombinace dvou odstínů),
 • Standard (probarvený beton bez povrchové úpravy).

Střešní doplňky

Střešní systém KM Beta zahrnuje, kromě krytiny, také více než 50 doplňkových výrobků, které profesionálně řeší nejen odvětrávání střechy, různé technické detaily, ale například i anténní prostupy. Specifikem současné doby je totiž umisťování stále většího množství zařizovacích předmětů na střešní plochy. Jedná se především o satelity, zařízení pro bezdrátové internetové připojení, kamerové systémy nebo světelné reklamy. To vyžaduje propojení silových nebo datových kabelů skrz střešní plášť. Nutné jsou ale také prostupy pro odvětrání prostoru pod střechou a odtah kotlů.

KM Beta proto postupně rozšiřuje nabídku prostupových tašek. Na rozdíl od jiných střešních systémů jsou tyto doplňky betonové. Mají totiž oproti dosud běžným plastovým variantám spoustu předností. Nejdůležitější je přitom podstatně delší životnost.

Zatímco životnost betonových doplňků činí až sto let, životnost plastových doplňků je jen přibližně třetinová. I proto může KM Beta nabídnout zákazníkům na betonové doplňky záruku stejně dlouhou jako u základních střešních tašek — 30 let!

Další výhodou je fakt, že betonové střešní doplňky jsou levnější než plastové. KM Beta je jediným výrobcem betonových střešních doplňků na českém trhu.

Poslední novinka

Mezi stávající betonové prvky patří taška kabelových prostupů, dále betonové tašky anténní a odvětrací. Nejnověji představila KM Beta tašku odkouření turbo kotle. Jde o prostupový prvek střešního systému KM Beta pro vertikální odtah plynových nástěnných kotlů.

Doplněk tvoří základní celobetonová taška, na kterou navazuje plastová kloubová část s kruhovým prostupem o průměru 125 mm. Prvek vyrábí KM Beta ve dvou typech — pro krytinu KMB Beta a pro KMB Hodonka. Taška odkouření turbo kotle je určena pro střechy se sklonem 22—40°.

Pro krásnější střechu

Svou úlohu na střeše, ač především estetickou, mají také okrasné střešní prvky. Zvýrazní a zkrášlí střechu s krytinou KM Beta. Podle vkusu si lze vybrat buď hřebenové okrasné prvky (v nabídce kohout, elegantní věžička a pár zamilovaných hrdliček) nebo ozdobné koncové hřebenáče (motivy vítr a lev), případně i tvarované hřebenové ucpávky (motivy hrozen a slunce).

Hřebenové okrasné prvky si lze vybrat v pěti různých barevných provedeních — cihlová, višňová, hnědá, černá, šedá. Dodávají se samostatně se speciálně upraveným hřebenáčem a kotvícími prvky. Tak je možné kombinovat i rozdílnou barvu střechy a okrasného prvku.

Hřebenové ucpávky sloužící k ozdobnému ukončení detailu hřebene a štítových hran a koncové hřebenáče lze dokonale sladit s barvou nové střechy — jsou dostupné v cihlové, višňové, hnědé a černé, případně v šedé, na přání i v dalších, méně obvyklých odstínech.

Tašky KM Beta o 30 % výhodněji

Na základní krytinu KM Beta s povrchovou úpravou nyní platí u všech prodejců sleva 30 % z ceníkových cen. Střešní systém nabízí výhodně také internetový obchod KM Beta (www.shop.kmbeta.cz).

Vedle střešního systému tady lze zakoupit také pálené a vápenopískové zdivo a navíc i malty a omítky. Na e-shopu platí ceny trvale nižší až o 40 %. Výhodou je nákup na jednom místě a od jediného osvědčeného dodavatele, navíc z pohodlí domova. Více o materiálech KM Beta na www.kmbeta.cz nebo na bezplatné infolince 800 150 200.