obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Chcete šetřit, ale nevíte, kde začít? Firma IP Polná radí zateplit dům

Bydlíte ve starším rodinném domě, a nevíte, jak ušetřit na provozu domácnosti? Odpověď je jednoduchá. Udělejte něco pro svůj dům i účet. Vždyť asi 80 % všech výdajů za energie utratíte za teplo.

[Komerční prezentace]

Zateplení domu je nejjednodušší způsob, jak snížit náklady na vytápění a dostat své bydlení do co nejúspornějšího energetického režimu. Ale kompletní zateplení domu může být velmi nákladné. Proto společnost Izolace Polná nabízí rychlé a snadné řešení — zateplení minerální foukanou izolací v systému Magmarelax.

Zateplete za 3 hodiny! Zateplení foukanou minerální izolací Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Jak už dobře víte, foukanou izolaci lze použít pro většinu konstrukcí. Díky aplikaci výkonnými stroji (fukary) se dostane i do těch nejméně přístupných koutů a štěrbin, kde se jen velmi obtížně provádí izolace jakýmkoli jiným izolačním materiálem. Hadici lze natáhnout do vzdálenosti 100 m a do výšky 20 m.

Které typy konstrukcí střech se foukanou izolací zateplují nejčastěji?

Plochá střecha

Velkým nedostatkem starších plochých střech je špatná či vůbec žádná tepelná izolace. V létě se proto interiér přehřívá a v zimě je naopak chladněji vinou úniku tepla. Tomu lze zamezit aplikací foukané izolace do dutiny ploché střechy. Stačí mít revizní otvor nebo ho lze během realizace vytvořit.

U betonového stropu se izolace většinou nafouká přímo na povrch stávající podlahy U betonového stropu se izolace většinou nafouká přímo na povrch stávající podlahy Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Betonový strop

U betonového stropu se izolace většinou nafouká přímo na povrch stávající podlahy. Tam, kde není potřeba podlaha, ale je nutné dostávat se například ke komínům, se ukotví revizní lávky. Pokud je potřeba tzv. pochozí podlaha, snadno vznikne nový izolační prostor díky stropnímu systém Magmarelax®. Tím se nejen vyrovná stávající podlaha, ale vytvoří se zároveň dutina pro foukanou izolaci s minimálními tepelnými mosty.

Trámový strop

Mnozí uvažují o izolaci stropní konstrukce. Pokud ovšem není půda využívána k bydlení a není vytápěná, je mnohem efektivnější izolace dutého trámového stropu. Je to velmi rychlé, technicky jednoduché a účinné řešení, kdy stačí odklopit několik prken v konstrukci stropu a díky tlakovému foukání se následně vyplní dutiny až do 5 m od otvoru.

Příprava pro izolaci dutého trámového stropu Příprava pro izolaci dutého trámového stropu Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Vazníková střecha

obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Všechny typy izolování systémem Magmarelax probíhají za plného chodu domácnosti, bez hluku a nepořádku. Přitom za 3 hodiny už šetříte!

Tento typ střešní konstrukce je velmi oblíbenou variantou střechy jak rodinných domů, tak komerčních hal.

Velké množství detailů však zabraňuje zčásti nebo zcela kvalitnímu zateplení izolačními deskami či rohožemi. Také z tohoto důvodu je optimální volbou foukaná izolace, která v konstrukci s řadou prvků vytvoří celistvou tepelněizolační vrstvu.

Nemáte možnost standardně izolovat strop?

Vytvořte tepelněizolační podhled. Sice se vám trochu sníží světelná výška místnosti, ale může to být zajímavé řešením tam, kde není možné izolovat nad stropem.

Kontrola zateplení pomocí termokamery spolu se zákazníkem Kontrola zateplení pomocí termokamery spolu se zákazníkem Zdroj: Archiv ireceptar.cz

„Připravte se na zimu a objednejte si nezávaznou prohlídku svého domu. Podíváme se na vaše úniky tepla, navrhneme optimální řešení včetně předběžné kalkulace, a to vše zcela zdarma! Při objednávce navíc získáte 20% slevu na jedničkový materiál systému Magmarelax!“ doporučují technici ze společnosti Izolace Polná.

Více na www.mojeizolace.cz nebo na telefonu 800 100 533.

Akční letáky