Chytré zásuvky umí zastávat více funkcí než pouze umožnění fungování nejrůznějších elektronických spotřebičů a nejsou ani extrémně předražené. Můžete se k nim připojit pomocí vašeho chytrého telefonu či hodinek, přes Bluetooth nebo Wi-Fi a uvidíte, jaké se mohou dít divy, když s nimi umíte zacházet. Ušetřit vám mohou nejen spoustu práce, ale i peněz. Mimo to vám poskytují neustálý přehled o zapnutých spotřebičích, i když nejste doma. Stačí si jen stáhnout bezplatnou aplikaci a připojit se buď přes počítač, telefon, či chytré hodinky. Díky tomu budete mít přehled i o svých výdajích za elektřinu.

Využití chytrých zásuvek najdete v tomto videu na Youtube kanále Cena-Výkon.cz:

Zdroj: Youtube

Chytrá zásuvka před televizí

Pokud si chcete ušetřit práci, co se týče vypínaní a zapínání televize, anebo pořád hledáte zatoulaný ovladač, s chytrou zásuvkou si můžete lehce pomoci a přes telefon či hodinky televizi vypnout raz dva. Televize má také někdy zapotřebí se restartovat.

Pro všechny může být pěkná otrava muset vstát a zkoumat všemožné kabely, než najdete ten, který patří k televizi a vypojit ho ze zásuvky. Poradíme vám. Stačí chytrou zásuvku připojit před televizi a pak jednoduše, pomocí chytrého telefonu nebo hodinek natvrdo vypnete váš televizor bez jakéhokoliv vstávání a přehrabování kabelů.

Ušetříte jak energii, tak peníze 

Další výhodou chytré zásuvky je ta, že vám ušetří spotřebu vaší televize. I přes noc, pokud máte televizor v zásuvce, i když je vypnutý, spotřebovává energii. Stejně jako při restartu, i přes noc můžete pomocí chytré zásuvky a vašeho mobilního telefonu televizor natvrdo vypnout. Snížíte tak spotřebu vaší televize a ušetříte.

Výpadek elektřiny 

Určitě se vám někdy stalo, že jste v noci klidně spali a najednou se vám z ničeho nic zapnula televize, což vás vzbudilo. Nebojte se, pravděpodobně to nebyli duchové, ale výpadek elektřiny, protože když se po takovém výpadku energie opět nastartuje, televize se automaticky zapne. Ještě horší je, když tato prekérní situace nastane, když jedete na dovolenou a televize vám tak běží až do vašeho návratu. Pokud ale připojíte k televizoru chytrou zásuvku, ta po výpadku elektřiny televizi nenastartuje.

Související články

Zdroje: www.alza.cz, www.eon.cz