obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Chytrý multifunkční vypínač ABB šetří čas, peníze i obavy z nejistoty

Také se občas vracíte domů nebo telefonujete rodině, abyste se ujistili, že kulma, žehlička či světlo v předsíni jsou vypnuty? Pak jistě oceníte vysokou míru komfortu a bezpečí s chytrými multifunkčními vypínači Ego-n.

[Komerční prezentace]

Stačí jeden „vypínač na všechno“.

Představte si, že při odchodu z domu jediným stiskem vypnete všechna světla a všechny spotřebiče v zásuvkách (kromě chladicí techniky apod.). Tím samým stiskem také vytáhnete nebo zatáhnete elektrické předokenní žaluzie a zapnete zabezpečení domu. Takové komfortní ovládání bytového zařízení umožňuje chytrý multifunkční vypínač v inteligentní elektroinstalaci Ego-n®.

A takto chytré mohou být prakticky všechny vypínače v domě. Každý bude umět to, co jej „naučíte“. Chytrý vypínač zvládne i to, co například dvanáct jednotlivých vypínačů/spínačů/stmívačů. Centrální ovládání domu z jednoho místa i po jednotlivých místnostech.

Ego-n chytrý vypínač - tlačítkový snímač s LCD Ego-n chytrý vypínač - tlačítkový snímač s LCD Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Vypínače umí být až tak chytré, že vyhodnocují, zda je venku světlo či tma, zda prší, jak silný fouká vítr, jaká je teplota vně domu a v jednotlivých místnostech. Tyto informace umí chytrý vypínač využít například k tomu, aby šetřil elektrickou energii na chlazení obytných prostor včasným zastíněním či zatažením žaluzií nebo aby za šera rozsvítil. Ušetří tak i čas, který člověk potřebuje na obíhání a kontrolu vypínačů klasických.

Ego-n přehled funkcí Ego-n přehled funkcí Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Telefon nebo tablet místo vypínače? Ano!

I to je nyní již standardem. Máte-li inteligentní elektroinstalaci Ego-n® s chytrými vypínači, stačí si zdarma stáhnout do tabletu či mobilu aplikaci pro Android nebo iOS. Chytrým telefonem a tabletem pak lze ovládat prakticky vše stejně jako vypínači. Máte tak přístup ke všem místnostem a spotřebičům i mimo domov. Na dálku tak můžete ovládat prakticky cokoliv ze zařízení domácnosti. Z křesla, zahrady, autobusu, dovolené. Ovládání podle vašich požadavků.

Osvětlení, žaluzie, spotřebiče - ovládání tabletem a telefonem Osvětlení, žaluzie, spotřebiče - ovládání tabletem a telefonem Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Chcete, aby si i menší děti bezpečně v noci rozsvítily?

Jednoduše nalepte bezdrátový vypínač například na pelest postele. Vaše děti tak budou mít světlo vždy po ruce. A když budete dětský pokoj přestavovat, nalepíte jej zase na jiné místo, které bude vyhovovat více. Navíc lze na noc přednastavit i úroveň jasu světla při využití stmívačů. Tyto bezdrátové vypínače/spínače lze nalepit opravdu kamkoliv, kam nevedou kabely. Jsou tak ideálním řešením pro přestavby a rekonstrukce. Můžete využít i ručních dálkových ovladačů v podobě klíčenky nebo standardního vícetlačítkového ovladače.

Dálkové ovládače Dálkové ovládače Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Chytrý vypínač ví, kdy zapnout myčku a pračku, abyste ušetřili

S inteligentní elektroinstalací Ego-n® dosáhnete také úspor energií. Řízením více funkcí a většího počtu spotřebičů ve společném systému lze zabezpečit spouštění spotřebičů jen v době, kdy je provoz spotřebičů potřebný nebo levný (využitím nízkého tarifu). Ego-n® umí též výrazně ušetřit za topení a klimatizaci.

Ego-n - programovatelný termostat a jednonásobný tlačítkový snímač - chytrý vypínač Ego-n - programovatelný termostat a jednonásobný tlačítkový snímač - chytrý vypínač Zdroj: Archiv ireceptar.cz
 
Zaujaly vás chytré vypínače Ego-n®, ovládání světel, topení, žaluzií tabletem a mobilem či nalepovací vypínače bez kabelů? Chytré vypínače jsou k dispozici v designových řadách elektroinstalace Neo®, Neo® Tech, Element®, Time® a Time® Arbo.

Shlédnout můžete také inspirativní spot:

HTML kód

 

Více informací o designu a funkcích moderních vypínačů a zásuvek ABB, s. r. o., naleznete na www.ego-n.cz a www.svetvypinacu.cz

Akční letáky