Sníte o koupelně, která stále září čistotou? Nemusíte této činnosti věnovat celé hodiny, stačí si počínat jen důsledně a efektivně. Jak tedy udržet koupelnu čistou za 5 minut denně? Naučte se dělat pár každodenních jednoduchých kroků.

Na zajímavé tipy na rychlý úklid koupelny se podívejte na YouTube videu na kanálu Clean My Space:

Zdroj: Youtube

Nepodceňujte přípravu

Než se do úklidu koupelny pustíte, je dobré si k ruce připravit nejen veškeré čistící prostředky, ale i hadříky nebo mycí houbičku a ochranné rukavice. Práci si můžete také zpříjemnit nějakou hudbou nebo zajímavým poslechovým pořadem.

Volné povrchy

Odstraňte z povrchů veškeré věci, které by vám při úklidu překážely. Například lahvičky s kosmetikou a hygienickými potřebami nebo fén či žehličku na vlasy, stejně tak zubní kartáčky a podobně. Bude se vám lépe uklízet a práce vám půjde mnohem rychleji. K odstranění nečistot a mýdlové špíny použijte vlhký hadřík z mikrovlákna. V případě potřeby můžete přidat trochu bílého octa.

Umyvadlo, vana, sprcha

Následně se pusťte do čištění umyvadla, sprchy či vany. Na hladké povrchy použijte opět směs octa a vody, nechte ji působit zhruba minutu a poté setřete čistou utěrkou z mikrovlákna nebo vlhkou houbičkou. Nezapomeňte ani na případné spáry a skuliny, kde bývá často nános špíny největší.

Máte v koupelně toaletu?

Pokud ano, naneste do záchodové mísy čistící gel a nechte ho také chvilku působit. Mezitím otřete venkovní plochy, a nakonec mísu dočistěte záchodovou štětkou.

Zrcadla

Na veškerá zrcadla nastříkejte váš oblíbený čistič, setřete ho papírovou utěrkou a následně plochu doleštěte. Je to nejrychlejší způsob, který vám zabere opravdu jen chvilku.

Podlaha

V tuto chvíli máte skoro hotovo a můžete se pustit do podlahy. Vyluxujte, vytřete a nechte oschnout do sucha.

Dokončovací práce

Nakonec vraťte kosmetiku na své místo, doplňte čisté ručníky a prostory můžete ovonět esenciálním olejem.

Související články

Zdroje: www.tidymom.net, www.wrapnroll.cz, www.prozeny.blesk.cz