Matrace tvoří neoddělitelnou součást vašeho dne. Po náročném dni se každý rád vrátí do své postele a nechá se na matraci přesunout do říše spánku. Ale po nějakém čase se začnou opotřebovávat a může z nich i vycházet nepříjemný zápach. Proč tomu tak je?

Youtube video, jak použít vodku pro odstranění zápachů z matrace, najdete na kanále Smart Fox:

Zdroj: Youtube

Co všechno se v matracích skrývá

I když jsou vašemu unavenému tělu skvělou oporou, v matracích se každodenním používáním tvoří mnoho bakterií. Pouhým okem nejsou viditelné, ale ve vaší posteli sídlí velké množství nevyžádaných partnerů, se kterými své lože sdílíte 8 hodin denně. Matrace jsou pro bakterie zkrátka rájem na zemi. Každý večer se do nich totiž vpíjí pot, vstřebává i vaše mrtvé kožní buňky. Pokud máte doma nějakého čtyřnohého miláčka, ten vám do postele navíc přinese chlupy a genetický materiál, například ze slin. Právě to plísním a bakteriím dává ideální prostor pro rozmnožování. Každodenní vdechování proto není zdravé ani pro vás a může vést k respiračním onemocněním a přenesení virů. Nemějte však žádné obavy, protože matraci lze vyčistit velice lehkým a efektivním způsobem. Možná, že ho máte doma a pokud ne, dá se sehnat v každé večerce.

Vodka proti pachům v matracích 

Vodka není jen oblíbenou přísadou v koktejlech. Má skvělé deodorační účinky a ve světě divadelních kostýmů je to velká hvězda. Považte, jak je každý kostým po nabitém večeru plném náročných hereckých výkonů celý nasáklý potem. Alkohol má skvělé dezinfekční účinky. Zabije bakterie, a když se začne po aplikaci vypařovat, zničí tím i nepříjemné pachy. Je to velmi snadné.

Jak čistit matrace vodkou 

Jako první normálně vyčistěte matraci pomocí vámi užívaného prostředku. Nyní použijte čistý navlhčený hadřík k odstranění zbytků a důkladně vyčistěte problematické oblasti. Nyní si vezměte prázdnou lahvičku od rozprašovače a naplňte jí dvě třetiny lahvičky. Za vodku nemusíte utrácet, na kvalitě nesejde, levná i drahá zbaví vaši matraci pachu úplně stejně. Nyní k vodce nakapejte několik kapek vašeho oblíbeného voňavého esenciálního oleje. Teď můžete důkladně zavřít víkem, kterým budete rozprašovat. Protřepejte, aby se vodka i esenciální olej smíchaly. Rozprašovačem vaši směs rozstříkejte na zapáchající části matrace. A máte hotovo. Jen matraci dejte na vzdušné místo a nechte ji kompletně uschnout.

Související články

Zdroje: www.wikihow.life, www.housedigest.com