Pračka patří k nepostradatelným součástem našich domácností, život bez ní si nedovedeme vůbec představit. Představa rozbité pračky a stále narůstající hromady špinavého prádla nás proto upřímně děsí. Ale aby pračka zdárně fungovala, je potřeba jí také věnovat jistou péči. Protože pilně pere naše šatstvo, často zapomínáme na to, že i ji je potřeba vyčistit. Praním se opravdu sama nevyčistí, naopak se zanáší vodním kamenem, zbytky pracích prostředků a špínou z prádla. Pokud to dlouhodobě neřešíme, může to vést až k jejímu poškození, nebo minimálně snížení funkčnosti. A to rozhodně nepotřebujeme. Je proto potřeba se o pračku starat.

Existují domácí tipy na účinné čištění pračky pomocí jedlé sody či octa, v drogeriích také prodávají spoustu přípravků určených přímo pro čištění pračky. Ale nedávno se v jedné anglickojazyčné skupině na Facebooku, která sdružuje matky s dětmi, objevil zcela novátorský tip, jak pračku udržet čistou, a to za pomoci přípravku, který máme běžně doma. Jenom by nás nenapadlo ho použít do pračky. Jedná se totiž o tablety do myčky nádobí! Dotyčná vynalézavá hospodyně tvrdila, že lepší prostředek na čištění pračky ještě neměla. Stačí jednou za čas vložit mycí tabletu přímo do bubnu prázdné pračky a spustit prací program na co nejvyšší teplotu.

Ostatní členky skupiny k tomu byly podle reakcí nejprve nedůvěřivé, ale rozhodly se to vyzkoušet. A když to vyzkoušely, byly výsledkem skutečně překvapené a nenechaly si to pro sebe. Voda z takového čisticího cyklu totiž byla tak špinavá, až jim to vyrazilo dech. Pokud tedy máte myčku na nádobí (a která domácnost dneska nemá) a používáte do ní tablety, můžete to zkusit také. Pokud jste pračku nečistili opravdu dlouho, můžete dát tablety hned dvě. Tajemstvím jejich účinnosti je totiž zřejmě speciální složení, které obsahuje látky, jež rozpouštějí nečistoty mnohem lépe než jiné prostředky, a to i ty určené speciálně na čištění pračky. Navíc vás takové čištění vyjde mnohem levněji, za zkoušku to tedy rozhodně stojí. Uvidíte, že vás výsledek mile překvapí.

Zdroj: www.frekvence1.cz, www.idealhome.co.uk