Čištění trouby pastou z jedlé sody.
Zdroj: ThamKC / Shutterstock.com

Chytrý trik, jak levně, rychle a bez chemie vyčistit špinavou troubu

Čištění trouby patří k nejméně oblíbeným činnostem, co se úklidu týče. Prostředky na čištění, které můžeme koupit v drogerii, jsou většinou drahé, nepříliš ekologické, a navíc nemusíme být s výsledkem ani příliš spokojení. Lze to ale udělat i jinak – vyzkoušejte levnou, účinnou a k přírodě šetrnou variantu!

Drhnout připečené zbytky jídla a mastné skvrny z trouby není žádný med. Některé moderní trouby už jsou vybaveny tzv. pyrolýzou, tedy samočištěním na principu vysoké teploty. Požadovaný program stačí zapnout, trouba se zahřeje až na 500 °C a veškeré zbytky v ní se spálí na popel, který potom lehce vymetete. Proces můžete trochu podpořit lehkým předmytím vlhkým hadříkem. Ne každý ovšem troubu s takovou funkci má, případně ve své kuchyni nechce zapínat žhnoucí vulkán. Čistou troubu s minimem námahy i chemického zatížení domácnosti však chceme všichni. Naštěstí existuje jednoduchý recept, jak toho dosáhnout.

Ruční čištění je v případě pyrolýzy minimální. Ruční čištění je v případě pyrolýzy minimální. Zdroj: Shutterstock.com / Iurii Stepanov

Stačí si připravit pár věcí, které máte běžně doma, případně není těžké ani drahé je koupit. Jedná se o jedlou sodu (v drogeriích lze koupit už i ve větších baleních), ocet, vodu, dále budete potřebovat gumové rukavice, několik kuchyňských hadříků, plastovou nebo silikonovou špachtli a lahev s rozprašovačem (takové jsou v domácnosti většinou na rosení pokojových rostlin).

Domácí prostředky fungují Domácí prostředky fungují Zdroj: Shutterstock.com / Geo-grafika

Z trouby vyndejte všechny mřížky, plechy apod., aby byla úplně prázdná. Smíchejte půl hrníčku jedlé sody s několika lžícemi vody, abyste získali roztíratelnou pastu. Když budete spokojení s konzistencí, rozetřete pastu po vnitřním povrchu trouby kromě topného tělesa. Raději si na to vezměte rukavice a důkladně hmotu vetřete do všech koutů, zvláště na skvrny. Nechte působit nejlépe přes noc.

Poté namočeným a vyždímaným hadříkem co nejvíc zaschlé sodové pasty odstraňte, pokud by hadřík nestačil, můžete si pomoct špachtlí. Jakmile je pasta v zásadě odstraněná, nalijte do lahve s rozprašovačem ocet a postříkejte místa, která by ještě potřebovala dočistit. Ocet se sodou vytvoří jemnou pěnu. Dalším vlhkým hadříkem nakonec umyjte troubu do čista.

A užitečný trik, který levně, nechemicky a perfektně vyčistí sklo ve dvířkách trouby? Rozmíchejte sáček prášku do pečiva s teplou vodou tak, aby se opět vytvořila konzistence pasty. Naneste na sklo a nechte působit 30 minut. Poté stačí sklo umýt vodou a vyleštit čistým hadříkem nebo utěrkou. Výsledek vás překvapí!

Zdroj: living.iprima.cz

Akční letáky