Drhnout připečené zbytky jídla a mastné skvrny z trouby není žádný med. Některé moderní trouby už jsou vybaveny tzv. pyrolýzou, tedy samočištěním na principu vysoké teploty. Požadovaný program stačí zapnout, trouba se zahřeje až na 500 °C a veškeré zbytky v ní se spálí na popel, který potom lehce vymetete. Proces můžete trochu podpořit lehkým předmytím vlhkým hadříkem. Ne každý ovšem troubu s takovou funkci má, případně ve své kuchyni nechce zapínat žhnoucí vulkán. Čistou troubu s minimem námahy i chemického zatížení domácnosti však chceme všichni. Naštěstí existuje jednoduchý recept, jak toho dosáhnout.

Stačí si připravit pár věcí, které máte běžně doma, případně není těžké ani drahé je koupit. Jedná se o jedlou sodu (v drogeriích lze koupit už i ve větších baleních), ocet, vodu, dále budete potřebovat gumové rukavice, několik kuchyňských hadříků, plastovou nebo silikonovou špachtli a lahev s rozprašovačem (takové jsou v domácnosti většinou na rosení pokojových rostlin).

Z trouby vyndejte všechny mřížky, plechy apod., aby byla úplně prázdná. Smíchejte půl hrníčku jedlé sody s několika lžícemi vody, abyste získali roztíratelnou pastu. Když budete spokojení s konzistencí, rozetřete pastu po vnitřním povrchu trouby kromě topného tělesa. Raději si na to vezměte rukavice a důkladně hmotu vetřete do všech koutů, zvláště na skvrny. Nechte působit nejlépe přes noc.

Poté namočeným a vyždímaným hadříkem co nejvíc zaschlé sodové pasty odstraňte, pokud by hadřík nestačil, můžete si pomoct špachtlí. Jakmile je pasta v zásadě odstraněná, nalijte do lahve s rozprašovačem ocet a postříkejte místa, která by ještě potřebovala dočistit. Ocet se sodou vytvoří jemnou pěnu. Dalším vlhkým hadříkem nakonec umyjte troubu do čista.

A užitečný trik, který levně, nechemicky a perfektně vyčistí sklo ve dvířkách trouby? Rozmíchejte sáček prášku do pečiva s teplou vodou tak, aby se opět vytvořila konzistence pasty. Naneste na sklo a nechte působit 30 minut. Poté stačí sklo umýt vodou a vyleštit čistým hadříkem nebo utěrkou. Výsledek vás překvapí!

Zdroj: living.iprima.cz