Zdroje: www.nasdum.eu, www.jakcistit.cz

Obyčejná bílá zubní pasta

Zubní pasta je zajímavý prostředek a zdaleka nejen k čištění zubů. Zvládne toho v domácnosti mnohem víc, než byste tušili, a můžete si z ní a dalších běžných ingrediencí doma udělat skvělý super čistič.

Podívejte se, co všechno zubní pasta kromě čištění zubů v domácnosti dokáže, v tomto krátkém videopříspěvku:

Zdroj: Youtube

Kombinací saponátu, vody, jedlé sody a v neposlední řadě také zubní pasty vznikne fantastický čistič, který pění tak akorát a díky zubní pastě také navrací lesk. Zubní pasta totiž funguje podobně jako leštidlo do myčky na nádobí.

Hladkým povrchům dodává lesk, a proto se zdá, jako by viditelně redukovala i škrábance například na skle nebo zrcadle. Škrábance zde samozřejmě zůstávají, ale zdají se být téměř neviditelné a povrch se krásně leskne bez velkého úsilí.

Proti mlžení oken i zrcadla

Stejně tak pomáhá zubní pasta také proti mlžení zrcadel i oken. Stačí jen malé množství zubní pasty rozetřít po zrcadle, setřít sušším hadříkem a případně dočistit jelenicí nebo papírem. Zrcadlo bude odolávat mlžení několik týdnů a pak bude třeba opětovné použití pasty.

Na čištění brýlí

Ze stejného důvodu se proto zubní pasta hodí k čištění skel dioptrických i slunečních, ale také plaveckých nebo potápěčských a lyžařských brýlí. Skvěle prý naleští i vaše nehty na rukou.

Skvrny od hrnků na dřevě

Bílou pastou na zuby lze také zbavit dřeva skvrn od hrnečků. Kruhové fleky, které vznikají na dřevě kvůli vlhkosti na skleničce nebo hrnku, jsou jen zdánlivě neřešitelný problém. Malým množství pasty potřete světlou skvrnu na laku nábytku, nechejte působit 30 vteřin až minutu a jemně setřete čistým hadříkem. Dřevo nedřete, jen velmi lehce pastu odstraňte.

Na čištění šperků

Pasta se rozhodně hodí také k čištění šperků. Stačí male množství rozetřít po celém šperku a pak setřít, ideálně jemnými krouživými pohyby zubního kartáčku a opláchnout vodou. Při čištění si dejte pozor, abyste neuvolnili kamínky, kterým pasta neublíží, ale kartáček a přílišné drhnutí by mohl.

Související články