Bezpečnost domova je téma, které nikdy neztrácí na důležitosti. V dnešní době, kdy zloději využívají moderní technologie a neustále hledají nové způsoby, jak se dostat do našich domovů, je nezbytné být o krok napřed. Bezpečnostní experti, kteří mají s ochranou majetku bohaté zkušenosti, nám přinášejí cenné rady a tipy, jak chránit svůj domov před nevítanými návštěvníky.

Podívejte se na video z YT tvorby kanálu Family Handyman – Věci, které by si nikdy neudělali doma bezpečnostní experti

Zdroj: Youtube

Sociální sítě

První zásadou, kterou bezpečnostní experti dodržují, je, že nikdy neoznamují své reálné umístění na sociálních sítích v reálném čase. Zveřejňování informací o tom, že jedete na dovolenou nebo na nějakou akci, může lákat zloděje, kteří tak budou vědět, že váš domov je prázdný. Sdílejte fotografie a informace z dovolené až po návratu domů, aby se předešlo potenciálním rizikům.

Okna a dveře

Dalším důležitým krokem je zabezpečení všech vstupních bodů do domu, což zahrnuje nejen zamykání dveří, ale také oken. I okna na druhém patře nebo v suterénu by měla být důkladně zajištěna. Navíc, pokud máte bezpečnostní systém, je nezbytné ho aktivovat pokaždé, když odcházíte z domu.

Bezpečnostní experti také varují před udržováním stereotypních rutin. Pokud odcházíte z domu vždy ve stejnou dobu a stejnou cestou, zloději si mohou všimnout vašeho rozvrhu a naplánovat si vloupání podle něj. Měňte trasy a časy odchodů, aby se předešlo předvídatelnosti.

Jednou z dalších chyb je ponechání zapnutých světel na verandě po celý den. Pokud totiž světlo na verandě svítí neustále, může to signalizovat, že nikdo není doma. Místo toho je lepší nastavit světla na časovač, aby se zdálo, že někdo doma je.

Poštovní schránka

Ponechání nevyzvednuté pošty a balíčků může být dalším signálem, že je dům prázdný. Odjíždíte-li na delší dobu, zajistěte, aby poštovní schránka nebyla přeplněná. Je dobré požádat někoho, aby čas od času přišel a vyzvedl nečekané letáky nebo noviny.

Zahrada

Nenechávejte venku nářadí a žebříky. Někdo vám tyto předměty může ukrást, ale také mohou být použity k vloupání do domu. Zloději mohou například použít žebřík k přístupu k neuzamčenému oknu na druhém patře. Žebříky a nářadí zamkněte do kůlny.

Další věcí, na kterou byste neměli zapomínat, je údržba zahrady a úklid sněhu. Pokud je zahrada zarostlá nebo chodníky neodklizené od sněhu, může to znamenat, že dům je prázdný. Neudržovaný majetek je pro zloděje atraktivnější, protože snižuje riziko konfrontace a zvyšuje čas, který mohou zloději strávit nepovšimnuti. Najměte někoho nebo požádejte přítele, aby se postaral o údržbu zahrady a odklizení sněhu.

Neschovávejte klíče pod rohožkou nebo květináčem. Tyto běžné skrýše jsou zlodějům dobře známé. Místo toho je lepší svěřit klíč sousedovi nebo příteli nebo použít chytrý zámek s kódem. Chytré zámky jsou bezpečnější, protože mohou mít expirační dobu a lze je změnit, což eliminuje riziko ztráty klíče.

Dalším důležitým aspektem je pohyb vozidel kolem vašeho domu. Požádejte souseda nebo přítele, aby občas použil vaše auto, pokud je zaparkováno na ulici, což dává dojem, že jste doma. Pokud parkujete své auto v garáži, umožněte sousedům, aby parkovali na vaší příjezdové cestě, což vytvoří dojem, že někdo je doma.

Chcete-li udržet svůj domov bezpečný, investujte do kamer, osvětlení s pohybovými senzory a kvalitních zámků. Váš dům by měl vypadal obydleně i během vaší nepřítomnosti. Pomůže vám chytrý bezpečnostní systém, který může zapínat a vypínat světla nebo televizi, a pravidelné kontroly sousedů nebo přátel. Dodržováním těchto jednoduchých rad zvyšujete šanci, že zloději váš dům přeskočí a zaměří se na snadnější cíl. Bezpečnost je především o prevenci a pečlivém plánování.

Související články

Zdroj: huffingtonpost.co.uk