Trápí vás doma škůdci, hmyz a pavouci?

Mít doma pavouky sice není zdraví ohrožující problém, ale každá hospodyně vám poví, že smejčit pavučiny ze všech koutů není nic moc. A co teprve, když na vás čas od času nějaký pěkně vykrmený nohatý kousek vykoukne z pod skříně!

Podívejte se na příspěvek z produkce Home in Cube na svém YouTube kanálu nabízejí celou řadu informativních videí. Tento se specializuje na dotěrný hmyz v domácnosti.

Zdroj: Youtube

Co láká pavouky do ložnic?

Ale co s pavouky v ložnici? Je to vůbec možné, že je nevědomky lákáme právě tam? Vlastně ano. Pokud lůžko pravidelně převlékáte a povlečení měníte, pak děláte dost.

Za optimální se pouvažuje výměna povlečení každé dva týdny či 10 dnů. Je to poměrně často a naši předci byli rozhodně zvyklí vyměňovat povlečení třeba jen jednou za měsíc. Ale čím víc toho víme o tom, jak moc se během noci potíme a kolik milionů roztočů si libuje v naší přítomnosti, tím více samozřejmě dbáme i o hygienu. Pokud jste si ale častější výměnu prostěradel a povlečení neosvojili, pak je možné, že budete do ložnice lákat všemožný hmyz včetně much a komárů a za nimi si najdou cestu právně pavouci.

Dalším nenápadným lákadlem pro pavouky je noční světlo. V dětských pokojích nebo jinde v domě je v noci rozsvícené světlo také atrakcí pro mušky a další polétavý hmyz. Všude tam, kde je hmyz, budou také pavouci, pokud budou mít příležitost.

Jak čelit pavoukům?

Proti pavoukům se sice můžete vyzbrojit lepovými pastmi, ale milovníci přírody a ekologové by z takového řešení radost neměli. Pavouci jsou velmi důležití a dostačující by mělo být vypudit je z domácnosti docela běžnými domácími postřiky či kořením. Velmi se osvědčil ocet, případně kombinace vodou ředěného octa s pár kapkami esenciálního oleje.

Pavouky odpuzují především tyto:

  • Máta peprná
  • Citrusy  
  • Skořice
  • Levandule
  • Eukalyptus
  • Bobkový list

Z tohoto výčtu je také jasné, co můžete použít z vaší kořenky či jaké zbytky z domácnosti by vám mohly proti pavoukům pomoci. Bobkový list, kůra z citrusů a sáčky se sušenou levandulí se hodí umístit především do rohů, za a pod skříně či jiný větší nábytek, kde se pavouci během dnes nejčastěji skrývají.

Související články

Zdroje: housedigest.com, everyhomeremedy.com